כחלון: לא רוצה יהודים באום אל-פאחם

שר האוצר כחלון הסביר בפתח ישיבת הסיעה את תמיכתו בחוק הלאום, וציין שגם היום שיווק הקרקעות בכפרים הערביים הוא רק ל"בני מקום".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ח

שר האוצר משה כחלון בישר בפתח ישיבת סיעת כולנו על החלטת הקבינט המדיני בטחוני להקצות תקציב גדול לטובת מיגון העורף.

"לפני פחות משעה סיימנו קבינט בטחוני מדיני בנושא מיגון העורף. אישרנו את מימון התכנית הרב שנתית
בהיקף של כ-5 מיליארד ש"ח. כל הפרויקט יהיה תחת פיקוד העורף והוא ינחה על היישום מבחינה מקצועית. 500 מיליון ש"ח יעברו באופן מיידי כבר במהלך 2018 ו-2019", סיפר כחלון.

לדבריו, "מדובר בתכנית רחבת היקף מהגדולות שהיו כאן. התכנית תכלול מיגון מבני ציור, בתי חולים, מוסדות חינוך, מקלטים ציבוריים וגם השתתפות של המדינה לבניית ממ"דים. התכנית תהיה משולבת עם פיקוד העורף ותכלול גם מוכנות לרעידות אדמה וגם מיגון מטילים".

"אנחנו כבר עכשיו נתחיל לעבוד על הכנת חוקים שיקלו ברגולציה ובבירוקרטיה", ציין כחלון, "נקים צוות מיידי ליישם את התכניות האלו. החלטת הקבינט היא שתוך 21 ימים נביא את המקור של ה-500 מיליון ש"ח המיידים. הועדה שתדון ביתר התקציב תביא תכניות לקבינט עד 60 יום".

כחלון הסביר את תמיכתו בחוק הלאום, "דאגנו להמשיך ולהיות המפלגה הממלכתית ששומרת על החוק ועל בית המשפט העליון. היינו מעורבים בחוק הלאום כדי להביא אותו למקום שגם ישמור על מדינה יהודית אבל גם דמוקרטית".

"אני באופן אישי חושב שחוק הלאום חוק מצוין", אמר כחלון. "אנחנו תומכים במדינה יהודית ואמרתי את זה לא פעם אחת. גם היום אני במחיר למשתכן מוציא 100 אחוז מהדירות בכפרים ערבים לבני מקום משתי סיבות: ביטחונית וחברתית. לא רוצה אנשים שיכנסו לאום אל פחם לעשות פרובוקציה וגם 100 אחוז מהדירות בחברון ובית אל הן ליהודים".

בנוגע להדלפות מהקבינט אמר כחלון, "הנושא חמור, זה דיני נפשות. כרגע מתקיים דיון בקבינט בנושא הזה והוא לא נסגר. אני באופן אישי בעד כל דבר שימנע הדלפות, ירתיע וגם יעניש את מי שצריך".
חזקי עזרא ב: בחירות: למי שמודאג בסוף יהיו בחירות .