פרופ' ג'ורדן פיטרסון הסביר באחת מהרצאותיו שלנשים קשה להתמודד מול גברים במצבים תחרותיים, כי האישיות שלהן מותאמת להתמודד עם דרישות של תינוקות.

פיטרסון – שהינו, כיום, הפסיכולוג הידוע והמשפיע ביותר בעולם – הסביר שלפי דעתו, מערכת העצבים של האישה לא מותאמת לאישה בלבד אלא לצמד (dyad) אמא-תינוק. כדי שהאישה תוכל לטפל כראוי בתינוק בגיל עד תשעה חודשים, האישיות שלה חייבת להיות כזו שתיענה תמיד לדרישות התינוק.

כתוצאה מכך, האופן בו נשים "מחווטות" מבחינה עצבית ורגשית יוצר אצלן אישיות שנוטה להיות "agreeable" – כלומר, נוטה להיענות לדרישות הסביבה ולהימנע מעימותים. תינוק מתחת לגיל 9 חודשים "אף פעם אינו טועה", הזכיר. הדרישות שלו נמשכות 24 שעות ביממה, ותמיד חייבים להגיב אליהן. אי אפשר לומר לתינוק "תשתלט על עצמך ותפסיק לילל", הסביר לקול צחקוקי הסטודנטים.

החיסרון של תכונת האישיות הזו היא שהיא מתקשה בהתמודדות מול גברים בוגרים, במיוחד בסביבה עסקית תחרותית. פיטרסון סיפר שמניסיונו כפסיכולוג קליני, כאשר ארגונים גדולים רוצים "לנצל באופן פרודוקטיבי" את עובדיהם – הם מעדיפים לעבוד עם נשים מצפוניות מאוד בגיל העמידה, כי הן יעשו כל מה שנדרש בלי להתלונן על כך ובלי לקחת קרדיט.

הסיבה היסודית לכך, אמר, היא שהנשים מחווטות כאמור כדי להיות "מנוצלות" ע"י תינוקות רכים.

הסרטון תורגם ע"י מיזם הגלולה האדומה.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.