המצילה לא הצילה, הילדה טבעה למוות

כתב אישום נגד מצילה בבריכת מלון בירושלים, שהיתה עסוקה בשיחת טלפון ולא שמה לב לילדה בת 6 שנכנסה לשחות במים העמוקים וטבעה למוות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות נגד צעירה בת 27 שעבדה כמצילה בבריכה בבית מלון בירושלים.

על פי כתב האישום, באחד מימי חודש דצמבר 2015 היתה המצילה במשמרת בבריכה, ישבה כל העת בעמדת המצילה, לא הסתובבה בשטח הבריכה כדי להשגיח ולבחון את המתרחש במים ואף לא קמה ממקומה למצב עמידה באופן שיאפשר לה להשגיח על המתרחצים ולהתבונן על המתרחש במים.

בשעה שהנאשמת הייתה עסוקה בשיחת טלפון, היא לא שמה לב לכך כי ישנן בנות קטינות במים העמוקים. היא לא העירה להן, לא השגיחה עליהן ולא עשתה דבר כדי למנוע זאת.

בשלב מסוים, טבעה ילדה בת 6 בבריכה באזור המים העמוקים במרחק של מטרים בודדים מעמדת המצילה. הנאשמת, שדעתה הייתה נתונה באותה עת לשיחת טלפון הארוכה שאותה קיימה קודם לכן, לא שמה לב לטביעת הילדה.

אחת המתרחצות אשר הבחינה במתרחש צללה במי הבריכה ומשתה את הילדה ממקום הטביעה. משראתה זאת המצילה, קמה ממושבה, רצה לעבר האישה והחלה להנשים את הילדה ולנסות להחיותה במשך דקות ארוכות, לאחר שכתוצאה מהטביעה הקטינה איבדה את הכרתה והפסיקה לנשום.

הילדה פונתה במצב קריטי ללא דופק ונשימה לבית החולים "שערי צדק" בירושלים כשהיא מונשמת ללא הכרה. כחודש לאחר מכן היא נפטרה.