"בצה"ל מפחדים מארגוני הנשים"

ארגון חותם תוהה כיצד אושרה השתתפותה של היוהל"ם בכנס השדולה החילונית. "אין מקום להגדרת אג'נדות זרות דרך המסגרת הצבאית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

ארגון חותם מגיב אחר הצהריים (שלישי) להשתתפותה של היוהל"ם, סא"ל אושרת בכר, בכנס השדולה החילונית נגד ה"הדתה" בצה''ל.

"כיצד הפיקוד הבכיר בצה"ל מאפשר השתתפות בכנס פוליטי רווי שנאה לחלקים נרחבים בציבוריות הישראלית? בייחוד לא מובן הקשר שבין תפקיד היוהל"ם לבין נושא 'ההדתה'. האמירה של נציגת היוהל"ם מלמדת בצורה ברורה על ההשפעה ההרסנית שיש לארגוני הנשים הרדיקליים והפורום החילוני על צה"ל בנושאים הרחוקים מלהיות קשורים ל'צבא העם'", אמרו בחותם.

עוד הוסיפו כי "הגיע הזמן שבצה"ל יעסקו אך ורק בייעוד המקורי של הגנה על מדינת ישראל ולא ישתפו פעולה עם גורמים שעסוקים בליבוי שנאה. אין מקום בצה"ל לגורמים המבקשים להחדיר אג'נדות ליברליות זרות לציבור בישראל דרך המסגרת הצבאית".

נזכיר כי סא"ל בכר חשפה במהלך הכינוס, כי היא נמצאת בקשר שוטף עם מנכ''לית שדולת הנשים מיכל גירא-מרגליות ועם ''הפורום החילוני'' הנאבק נגד תופעות של ''הדתה'', כלשונה.

"יש לנו שיתוף פעולה עם הפורום החילוני וגורמים אזרחיים אחרים שפוקחים את עינינו", אמרה סגנית היוהל''ם. "אני ומיכל (מנכ''לית שדולת הנשים) מדברות כל יום, יש בדיחה כזו שחצי מהמשכורת אני צריכה לקבל ממנה".

סא''ל בכר סיפרה כי ''רוב מקרי ההדתה מגיעים אלינו והטיפול הוא לא טיפול של אקמול אלא טיפול שורש''.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תקף את השתתפות הקצינה הבכירה בדיון של השדולה החילונית. ''השתתפות קצינה במדים בכנס בעל אופי פוליטי מובהק היא שערורייה. הרמטכ"ל לא היה מעלה בדעתו לאפשר השתתפות כזו בכנס פוליטי מהצד השני.

''כנראה שהפחד של הרמטכ"ל מארגוני הנשים ומהפלג החילוני קיצוני מקלקלת את השורה, מכניסה את צה"ל שוב למחלוקת ציבורית ופוגעת בחוסנו", אמר סמוטריץ'.

''מובילי תהליך ההנתקה, בצה"ל והחברה הישראלית כולה, שמפחדים כתוצאה מבורות כואבת מכל דבר שמריח ריח של יהדות, לא יצליחו. עם ישראל בריא ואוהב את המסורת שלו וימשיך לכבד אותה בצה"ל ובכל מקום אחר", הוסיף.