'רעידות האדמה- ניסוי להחרבת אל אקצה'

עלילה בירדן: בעל טור כותב כי יתכן שרעידות האדמה האחרונות נגרמו על ידי ניסוי אמל"ח ישראלי לקראת החרבת מסגד אל-אקצא וכנסיית הקבר.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ח

עלילה חדשה. מסגד אל אקצה
עלילה חדשה. מסגד אל אקצה
"אוריה שמחה", פסיפס

מאל זכארנה, בעל טור ביומון הירדני אל-דוסתור, פרסם לפני ימים אחדים מאמר בו טען כי יתכן שמקורן של הרעידות הוא בניסוי שביצעה ישראל בעומק האדמה בנשק גרעיני או בנשק חדש שפיתחה.

זכארנה טען כי יתכן שניסויים אלה הם חלק מהכנותיה של ישראל לבצע רעידת אדמה מלאכותית יזומה במטרה למוטט את מסגד אל-אקצא, כיפת הסלע וכנסיית הקבר. כך מפרסם ומתרגם מכון ממר"י.

במאמרו כותב זכארנה: "רעידות האדמה, שהתמקדו במיוחד באזור הכנרת וסביבותיה ונעו סביב 4 דרגות בסולם ריכטר, מעוררות תהיות רבות באשר לגורמים לרעידות אדמה אלה, עיתוין ומיקומן. שכן, יתכן שהן נגרמו כתוצאה מפיצוצים ניסיוניים שביצע צבא הכיבוש הישראלי בעומק מסוים בבטן האדמה מתחת לכנרת, כדי לנסות נשק חדש, כמו למשל פצצות גרעין קטנות בעלות השפעה מוגבלת או נשק קונבנציונלי שיוצר לשימוש נגד צבאות באזור, שמדינת הכיבוש סבורה... שהן מהוות איום מסוג מסוים.

ייתכן שפעולות אלה הן הכנה לביצוע פעולה נפשעת גדולה נגד המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות בירושלים הכבושה, ובפרט נגד מסגד אל-אקצא, כיפת הסלע וכנסיית הקבר תוך יצירת רעידת אדמה מתוכננת מתחתם כדי להחריבם, לקראת הקמת בית המקדש המדומה במסגרת התכנית המקיפה לייהוד ירושלים".

לדבריו "לא ניתן לבטוח בכיבוש הישראלי, שכן הוא פועל, מתכנן וזומם ובסופו של דבר גם מחריב כדי להשיג מטרות פוליטיות, גיאוגרפיות ותנ"כיות. הוא לא מהסס להשתמש בכל מאגרי הטכנולוגיה, הידע והמדע שיש ברשותו כדי להשלים את תכנית ההתפשטות שלו ולהטיל את האחריות על הטבע ועל גורמיו. הוא גם לא יתבייש לבקש סיוע ממדינות האזור והעולם כדי לכסות על פשעיו ולבצע את תכניות הייהוד שלו על חשבונן...".

"מה שעוד יותר מעורר את החשד למעורבות של הכיבוש ביצירת רעידות האדמה שאירעו היא העובדה שהוא לא עשה דבר ולא נקט אמצעי זהירות כלשהם ולא היערכות מכל סוג שהיא כדי להתמודד עם רעידת האדמה הגדולה, שהגיאולוגים המומחים שלו טענו שהיא תתרחש לאחר רעידות האדמה הקלות. הכיבוש המשיך לעקוב מרחוק אחר התגובות בדעת הקהל להבלים שלו עד שהוא הבין שהתעלולים שלו נחשפו ושאף אחד לא נופל בפח שלהם, ולכן הוא הפסיק את ניסוייו...".