איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: הלל מאיר/TPS

אלעד פס, דודה של התינוקת שלהבת פס הי"ד, המשמש כפראמדיק במד"א, התלונן במשטרה באחרונה מספר פעמים, לאחר שגלגלי מכוניתו נוקבו סמוך לביתו שבבית הדסה בחברון.

לאחר כמה תלונות, החליטה המשטרה לבדוק את מצלמות האבטחה המוצבות בעיר וגילו כי רכב של משקיפים זרים נעצר סמוך למכוניתו של פס ואחד מיושביו יצא ממנו, הביט לצדדים, וכשראה שאיש אינו נמצא במקום - ניקב את הצמיגים.

פס פנה למשטרת חברון בדרישה לקבל את סרטון האבטחה, כדי לשקול הגשת תביעה אזרחית נגד משרד החוץ ולדרוש הסרת החסינות של המשקיפים הזרים. "עוד קודם לכך שהסתבר לי שהמשקיפים הזרים עומדים מאחורי ההתנכלות, ידעתי כי מדובר בארגון אנטישמי, אך לתדהמתי הם לא רק תומכי טרור אלא גם מעורבים במעשי חבלה והתנכלות ליהודים", אומר פס.

עורך דינו, איתמר בן גביר מוסיף כי "הבעיה היא לא רק עם המשקיפים הזרים שמרגע הגעתם היה ברור כי תפקידם הוא לדווח באופן מוטה ומסולף, אלא עם משרד החוץ ומדינת ישראל שמאפשרת את הפראסה הזאת. היום ברור כי המשקיפים חברו לארגוני המחבלים מחברון ויש לסלק אותם מהמקום".

"אוזלת היד של משרד החוץ וגם של המשטרה בטיפול היא מדהימה. הרי אם היה מדובר ביהודי שמנקב צמיגים בחברון, תוך שנייה הוא היה נעצר והיה מוגש נגדו כתב אישום, המשקיף הזר עדין לא נחקר, כנראה ברח מחברון אחרי שנה של חוסר מעש מצד המשטרה, ההתנהלות הזאת היא חמורה ולקויה, ומפקירה את תושבי חברון היהודים", דברי בן גביר.