מכה לשרת התרבות:
נבלם חוק הקולנוע של מירי רגב

מאות הסתייגויות שהגישה האופוזיציה לתיקון חוק הקולנוע שמקדמת שרת התרבות, מנעו את אישור החוק בוועדה. רגב התקוטטה עם יו"ר הכנסת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ח

נבלם חוק הקולנוע של מירי רגב-ערוץ 7
השרה רגב
צילום: אלי סבתי

חברי כנסת מהאופוזיציה הגישו מאות הסתייגויות לתיקון לחוק הקולנוע שמקדמת שרת התרבות מירי רגב (הליכוד), דבר שמנע את אישור החוק בוועדה.

הוועדה לא קיבלה את אישור יו"ר הכנסת להתכנס במקביל לדיוני המליאה שחודשו בשעה עשר בבוקר וימשכו ברציפות מעתה עד תום המושב.

ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני מסר, "הישג חשוב לדמוקרטיה ולחופש הביטוי בתרבות הישראלית. אני קורא לשרת התרבות - רוצה להעביר את החוק? בואי לדבר איתנו, זנחי את הבריונות, ותרי על סעיפי ההשתקה בחוק ואנו נשקול נבוא לקראתך".

ח"כ חנין (הרשימה המשותפת) גאה בניצחון האופוזיציה, "היום נבלם הניסיון המסוכן של שרת התרבות לשלוט ישירות בענף הקולנוע ולהחליט בעצמה מי ראוי לקבל תקציב לסרט. רגב ניסתה להעביר במחטף חוק שיצור מאגר ממשלתי של לקטורים אשר יוכלו לקבוע לגבי כל סרט שיופק בארץ.

''הדבר הזה הוא סכנה ברורה לחופש הביטוי והיצירה. פרקטיקה השאובה באופן ישיר מדיקטטורות שבהן התרבות והאמנות מגוייסות לחלוטין לטובת תעמולת המשטר", הוסיף חנין.

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הסביר בטוויטר את החלטתו למנוע מהוועדה להתכנס כדי להפיל את ההסתייגויות. ״חברים, שיקוליי תמיד היו ויהיו ענייניים. בתחילת השבוע סוכם על דעת הקואליציה והאופוזיציה, כי הדיונים בועדות יתקיימו רק עד השעה 10 בבוקר, שעת פתיחת המליאה.‬

''‫הבוקר פנו כמה ועדות כדי להאריך את הדיונים אך הוריתי לכולם לנעול את הדלתות כמתוכנן. אין סיבה שח״כים ישבו בועדות בזמן המליאה‬״, אמר.

מלשכת השרה רגב נמסר: "יו"ר הכנסת התעקש לקטוע את ההצבעות בוועדת החינוך ולמנוע אותן. ההתנהלות של אדלשטיין הנובעת ממקום אישי ולא מקצועי, פוגעת בהתנהלות הממלכתית הנדרשת בעבודת הכנסת".