הרב רפי יוחאי
הרב רפי יוחאי צילום: אלירן אהרון

ברבנות הראשית לישראל שמנהלת מאבק שקט נגד הצטרפות מסעדות ובתי עסק למערך הכשרות של ארגון רבני צהר, מביאים לידיעת הציבור כי מוצר שנאסר על ידי הרבנות הראשית לאכילה, נמצא במסעדה שנהנית מכשרות 'צהר'.

מדובר בארטישוק שמיובא מאיטליה. בבדיקות מעבדה של הרבנות הראשית נמצאו חרקים ברמת נגיעות גבוהה, ועל כן המוצר לא קיבל את אישור מחלקת היבוא של הרבנות הראשית לישראל.

הרב רפי יוחאי הממונה על האכיפה ברבנות הראשית, פרסם בשנה שעברה מסמך המזהיר את משגיחי הרבנות משימוש בארטישוק מהסוג הנ''ל.

בימים האחרונים, לאחר שנודע כי במסעדה במרכז הארץ שנהנית מכשרות 'צהר' נעשה שימוש במוצר, הדגישו ברבנות הראשית כי האיסור עדיין תקף.

מארגון רבני צהר נמסר בתגובה: ''צהר פיקוח מזון אינו מגביל את העסקים תחת פיקוחו בהזמנת חומרי גלם מספק כזה או אחר כל עוד המוצר עומד תחת סמכות כשרותית אמינה. במקרה הנ"ל המוצר מקבל כשרות מהרב אברהם חזן רבה הראשי של מילאנו, תלמיד חכם עצום הנמנה בין היתר ברשימת הרבנים נותני הכשרות של הרבנות הראשית. בנוסף המוצר מקבל כשרות ממספר גופי כשרות אמינים ברחבי אירופה ובניהם ORD וגופי הכשרות באיטליה הפועלים יום ולילה על מנת להעניק אוכל כשר ליהודי אירופה.

''משגיחי 'צהר פיקוח מזון' ובראשם ראש מערך הכשרות הרב אורן דובדבני מפקחים בדקדקנות וללא פשרות על המוצרים בבתי העסק על מנת להעניק לקהל הסועדים את הזכות ליהנות מאוכל כשר ולהגדיל את הכשרות בישראל'', נמסר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו