למען הנוער: שיתוף פעולה נדיר בבית"ר

קבוצת האוהדים בית"ר נורדיה וקבוצת האם בית"ר ירושלים חתמו על שיתוף פעולה נדיר במסגרתו יקודמו מחלקות הנוער והילדים. "משימה חשובה"

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ח

למען הנוער: שיתוף פעולה נדיר בבית"ר-ערוץ 7
אלי אוחנה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"האינטרס משותף - מגיעים לעשות טוב עבור המועדון מאהבה", כך אמר היום (רביעי) מחזיק זכויות הניהול בבית"ר ירושלים, אלי אוחנה, לאחר סיכום על שיתוף פעולה נדיר במיוחד עם קבוצת האוהדים מהליגה השניה, בית"ר נורדיה.

נורדיה, שהוקמה ב-2014 בידיי מספר אוהדי בית"ר ירושלים, נקראה בתחילה 'בית"ר נורדיה ירושלים', ולאחר שהבעלים הירושלמי אלי טביב איים כי יפעל כנגדה בבית משפט בשל השימוש בשם המסחרי, שינתה את שמה לבית"ר נורדיה בלבד.

בנוסף, הסיבה להקמת קבוצת האוהדים מתוך היציעים של טדי, נבעה בעיקר בשל מחלוקות גדולות בין מחנות האוהדים, כשאוהדי נורדיה טענו כי הגזענות ביציעי בית"ר פגעה בקבוצה ובשמם הטוב. ובכל זאת, דווקא בימים סוערים אלו בבית"ר ירושלים, סיכמו ראשי הקבוצות, אוחנה וירון שרפשטיין על שיתוף פעולה היסטורי ונדיר בין שתי הקבוצות.

לדברי אוחנה, דווקא לאור המצב המסובך כיום, בו ישנה מחאה קשה כנגד הבעלים אלי טביב מצידם של אוהדי בית"ר הרבים, צריך לגשר על המחלוקות המהותיות ביותר. "לאחרונה התקיימו פגישות ושיחות בין המועדון לבין נציגי בית"ר נורדיה. עלו נושאים שונים לרבות מחלוקות מהותיות אשר הובן והובהר כי ניתן לגשר על כולן שהרי כולנו אוהדי בית"ר ירושלים והאינטרס שלנו משותף - מגיעים לעשות טוב עבור המועדון מאהבה".

עוד אמר הסמל הבית"רי, המנהל כרגע את בית"ר, בהיעדרו של הבעלים טביב, כי "בפגישה האחרונה אשר התקיימה בבית וגן הוסכם בין נציגי נורדיה לביני, בשם המועדון, יחל מהלך של שיתוף פעולה מלא בין שני המועדונים".

שיתוף הפעולה בין השניים יהיה בעיקר בכל הקשור למחלקות הילדים והנוער, דבר אשר נזנח במשך שנים רבות מאז הגיע טביב לבירה, נושאים שאוחנה הדגיש כבר במסיבת העיתונאים הראשונה בה הוצג בשנה שעברה כי יהיו נר לרגליו. "קידום מחלקות הנוער והילדים לרבות בתי הספר לכדורגל, השאלת שחקנים ושת"פ מקצועי בין הקבוצות הבוגרות, קידום תכנים חינוכיים וערכיים ברוח תנועת בית"ר, יצירת תשתית לשנים הבאות במאמץ משותף כדי להביא את בית"ר ירושלים למקום בו היא נכונה וראויה להימצא".

יש לציין כי לאחרונה סיכמה נורדיה על פתיחת בית ספר לכדורגל עם אקדמיית הכדורגל של רונאלדיניו הברזילאי, בית ספר שהיה אמור להיות הסניף הראשון של שחקן העבר הברזילאי בישראל, אך בסופו של דבר לא יצא ההסכם לפועל, בעקבות חילוקי דעות בין הצדדים. כעת חוזרים אוהדי נורדיה לבית.

נריה מאיר, ראש ההנהגה העולמית של בית"ר ברך על שיתוף הפעולה ההיסטורי בין שני המועדונים כשאמר: "תנועת בית"ר מבקשת לברך את יושבי הראש של קבוצות הכדורגל 'בית"ר ירושלים' ו'נורדיה ירושלים', אלי אוחנה וירון שרפשטיין על שיתוף הפעולה לאחדות בין מועדוני הכדורגל של בית"ר ירושלים ונורדיה".

"ז'בוטינסקי כבר קבע כי 'אין בכוחו של אדם לעקור מתוך ליבו את התקווה לעתיד טוב יותר' והקבוצות הוכיחו כי הן ממשיכות בדרכו של ז'בוטינסקי".

עוד אמר מאיר: "מבחנו של שיתוף הפעולה הוא בחינוך הנוער על ערכי ההדר והלאומיות של בית"ר ואנו נסייע לשתי הקבוצות במשימה חשובה זו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il