צוקרברג: לא נמנע הכחשת שואה בפייסבוק

מרק צוקרברג אמר שהרשת החברתית לא תסיר פוסטים שמכחישים את השואה אך היא כן תמנע מהם להפוך לוויראליים.

גיא כהן , ז' באב תשע"ח

מרק צוקרברג
מרק צוקרברג
רויטרס

יו"ר פייסבוק, מרק צוקרברג, הבהיר בראיון לאתר Recode שפורסם אתמול (רביעי) שפייסבוק לא תמחק פוסטים או עמודים המכילים הכחשת שואה.

צוקרברג אמר שפייסבוק מאמינה בלתת לאנשים "להביע את עצמם", אפילו אם הם "טועים". מצד שני, אמר, הוא לא רוצה שפייסבוק תהווה במה שממנה ניתן לפגוע באנשים או בקבוצות אנשים.

הפתרון, מבחינתו, הוא לא להסיר פוסט המכחיש את השואה אלא למקם אותו במקום נמוך בפיד החדשות של המשתמשים, ובכך למנוע ממנו להפוך ויראלי. כלומר – גם אם אתה עוקב אחרי העמוד של האדם שמכחיש את השואה, תצטרך לגלול הרבה מאוד זמן בפיד החדשות שלך – העמוד בו אתה קורא פוסטים חדשים של חברים וכו' – כדי להגיע לפוסט שלו.

"אני יהודי, וישנה קבוצה של אנשים שמכחישים שהשואה התרחשה", הבהיר צוקרברג. "אני רואה בזה דבר פוגעני באופן עמוק. אבל בסופו של דבר, איני סבור שהפלטפורמה שלנו צריכה להוריד את זה משום שיש כל מיני תחומים שבהם אנשים טועים. אני לא חושב שהם טועים בכוונה..."

המראיינת העירה שבמקרה של מכחישי שואה, דווקא ייתכן מאוד שהם "טועים" בכוונה. צוקרברג השיב שקשה לאבחן את הכוונה. "אני פשוט לא חושב שנכון לומר 'אנחנו נסיר מישהו מהפלטפורמה אם הוא טועה, אפילו אם זה קורה פעמים רבות'. מה שנעשה זה להגיד, 'אוקיי, הדף שלך יישאר, ואם אתה לא מנסה לארגן פגיעה במישהו, או תוקף מישהו, אז אתה יכול להעלות את התוכן הזה לעמוד שלך, אפילו אם אנשים לא יסכימו עם זה או יחשבו שזה פוגעני'. אבל זה לא אומר שאנחנו אחראיים לדאוג לזה לתפוצה רחבה בפיד החדשות".