100 משפחות בתנאי מעברה - כבר 13 שנה

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון מאיים לעתור לבג"ץ אם לא ימצא פתרון לעקורי גוש קטיף המתגוררים בקראוילות בניצן, "האחריות על הממשלה"

בני טוקר , ז' באב תשע"ח

100 משפחות בתנאי מעברה - כבר 13 שנה -ערוץ 7
עקירת גוש קטיף
Photo by Hadas Parush/Flash90

יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, דורש מהממשלה לגבש פתרון קבע לעקורי גוש קטיף שמתגוררים עדיין באתר הקראוילות ביישוב ניצן.

"הרוב אמנם הלכו לבתי הקבע אבל יש אצלנו בניצן כמאה משפחות שעדיין גרות באתר הקראוילות, ולא שוקמו. אני נאלץ להגיד בצער שהיום אין פקיד אחד בממשלה שיושב כל בוקר ומתכנן איך לשקם אותן ולשלוח אותן לבתי הקבע, ובינתיים כבר 13 שנה הם גרים בתנאי מעברה".

לדבריו, אם לא תהיה ברירה התושבים יעתרו לבג"ץ נגד המדינה, "מדובר כאן בתקציבי עתק אבל האחריות היא על הממשלה. אני לא מפסיק לשלוח מכתבים למשרדי הממשלה ומה שנשאר לעשות זה רק בעתירה שלנו לבג"ץ שתאלץ את הממשלה לפעול".

פרג'ון מצטער על גורלן של המשפחות, חלקן עם ילדים שאיתרע מזלם והם נותרו ללא בית, "מטבע הדברים מי שהיה חזק יותר והייתה לו יכולת כלכלית ויכולת ארגונית יותר טובה התארגן והגיע לבית הקבע, אבל אלה אנשים שקשה להם, חלקם פשטו את הרגל, לחלקם הכסף נאכל וחלק מהם לא היו זכאים למגרשים כי הם לא החזיקו נכס או גרו מספיק שנים בגוש קטיף.

"באתר בניצן יש היום גם משפחות עם ילדים מבוגרים ואנשים מוגבלים וזה ממש מצער, נצטרך לפנות לבג"ץ שיורה לממשלה לטפל באנשים האלה ולשלוח אותם לבתי הקבע".