"גם דתיים הלכו לבריכה המעורבת"

הרב עמית חזי מברך על סגירת הבריכה בקרית ארבע, "גם אם אין לנו מקום להתקרר - לא נוותר על ערכינו''.

בני טוקר , ז' באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

הרב עמית חזי, תושב קרית ארבע ורב בתלמוד תורה מערת המכפלה, מברך על סגירת בריכת השחייה הציבורית בקריית ארבע בעקבות ביטול המנויים, לאחר שהוחלט לאפשר שחייה מעורבת לגברים ונשים.

"אנחנו מקווים מאוד שהבריכה תהיה סגורה על להודעה חדשה ושהמועצה באמת הגיעה לתובנה שהבריכה אם תיפתח בעתיד זה יהיה לשעות נפרדות בלבד. זה כבר קרה בעבר שהבריכה היתה סגורה עד שהגיעו להסכמה שזה רק נפרד", אמר הרב חזי.

לדבריו הציבור הדתי בקרית ארבע היה נחוש במאבק והצליח, "ברגע שבאו לכאן אנשים שהחליטו לפגוע בסטטוס קוו ולפתוח לשעות מעורבות אז אנשים ביטלו מינויים והבריכה קרסה כלכלית".

הרב חזי מסביר את הבעייתיות בבריכה מעורבת, "אנחנו רוצים לחיות ביחד עם כולם אבל פתיחת בריכה עם שעות מעורבות זו שבירת סטטוס קוו וחציית קוים אדומים. היה כאן גם קלקול גדול לנוער שלנו, כי בסופו של דבר לא רק הציבור החילוני הלך לבריכה בשעות המעורבות אלא גם מיטב בנינו הלכו לבריכה המעורבת, גילוי עריות זה דבר אטרקטיבי בכל זמן".

"יש כאן אמירה ערכית ברורה שלא נתפשר וגם אם אין לנו מקום להתקרר לא נוותר על ערכינו. לקחנו בחופשה את הילדים בתלמוד תורה לבריכה בסוסיא, אז נכון שהפסדנו בגשמיות כי שילמנו על אוטובוסים אבל הרווחנו ברוחניות והעברנו מסר שיש דברים שאנחנו לא מוותרים עליהם".