כאן מתבוללים

ב'כאן' משודרת כבר כחצי שנה תוכנית שאמורה להיות אקטואליה סאטירית.

עפרה לקס , ז' באב תשע"ח

תם אהרן
תם אהרן
צילום: מאיה באומל בירגר

"אמורה" כי אקטואלית היא כן, אבל סאטירית היא לא. תם אהרן מכין היטב את תוכניתו 'פעם בשבוע', אבל כדי למתוח את שפתי הצופים לכדי חיוך הוא נדרש לא פעם למילים נמוכות ולגסויות. אלה עוזרות לו להביא את הפאנץ', וגם זה בקושי.

תוכנית סאטירה אקטואלית היא מלאכה מורכבת שבצידה שכר - חצי שעה שבועית של הבעת דעה על כל מה שקורה. אהרון אומנם לא מצליח לעמוד במטלה הבסיסית של להצחיק מישהו, אבל הצ'ופר של תדמית הוגה הדעות לגמרי שלו. לפני שבועיים הוא תקף את בוז'י הרצוג ואת יאיר לפיד על כך שהם מתנגדים לנישואי תערובת. הרצוג, יו"ר הסוכנות החדש, הכריז שהמאבק בהתבוללות יהיה אחד מהיעדים שלו, ואהרן לא הצליח להבין למה. "מה זה עניינך מי מתבולל עם מי, איך אפשר לקרוא לאנשים מאוהבים מגיפה? מה אתה גרגמל?... איזה מין בן אדם שפוי, ליברלי פוליטיקאי, מנהיג מרשה לעצמו ב‑2018 להחליט בשביל אנשים עם מי טוב להם לחיות על סמך הדת שלהם". בהמשך ירד אהרון על יאיר לפיד שגם הוא מתנגד להתבוללות: "הבחירה עם מי להיות בזוגיות היא דבר נורא מורכב ואישי שאין שום סיבה להכניס שיקולים של עם לתוכו".

אז הנה, התאגיד חוגג שנה, ומהכסף של כולנו הוא נותן במה לאמירות אנטי-יהודיות ואנטי-לאומיות. הקונצנזוס נפרץ ונמתח שוב ושוב. חשבתם שהתאגיד יביא שינוי מרענן? קולות אחרים? אז חשבתם. הוא מביא עוד קצת מהטוב הזה שנקרא שמאל אנטי יהודי.