מפגש עם הנסיכה - פעילות ילדים

בשביל הילדים הקטנים שהפיילמוביל הוא חלק מעולמם, הבילוי בממלכת הפיילמוביל בגן הבוטני בירושלים יהיה משמעותי וחווייתי.

עפרה לקס , ז' באב תשע"ח

מארגז המשחקים למציאות. ממלכת פליימוביל
מארגז המשחקים למציאות. ממלכת פליימוביל
צילום: דוד סעד

"יא, הנה נסיכה בדיוק כמו שלנו, והנה שחקן מהמונדיאל, ווואו הנה אסטרונאוט, יש לנו אחד דומה", קראו הילדים כשנכנסנו לממלכת הפליימוביל שהתמקמה בתוך הגן הבוטני בירושלים.

הגן הירוק ורחב הידיים מזמין כל השנה את המבקרים ליהנות מריאה ירוקה ומטופחת, ולהכיר שלל צמחים ממדינות העולם. הקיץ הזה הוא לובש בובות פלסטיק בגודל אמיתי, ומזמין את ההורים והילדים לשחק בין תחנות שונות המבוססות על המשחק שנולד בגרמניה.

דמויות הפיילמוביל הראשונות שהבכור שלי שיחק בהן היו אלה שמילאו את עולמו של בעלי כשהיה קטן. לאט לאט הלך האוסף הביתי שלנו וגדל. נוספו לו עשרות דמויות קטנות ואביזרים שמספרים סיפור של משפחה ושל טיול בג'ונגל, של מלחמות אבירים ושל מרפאת שיניים. המגוון הביא את המשחק למחוזות רחוקים, עם הרפתקאות בלתי צפויות וסופים מפתיעים ("די, עכשיו מסדרים, הגיע הזמן לארוחת ערב"). פליימוביל הוא משחק יקר ואיכותי. מי שמשקיע בו צריך לקחת משכנתא, אבל מרוויח שדרוג של איכות החיים ושעות של הנאה לילדים (ולמשקיענים, שעות של משחק משותף איתם).

בשביל מי שהפיילמוביל הוא חלק מעולמו, הבילוי בממלכת הפיילמוביל יהיה משמעותי יותר. הוא יפגוש ספינת פיראטים, ארמון מלוכה ודמויות נוספות שהוא מכיר מהמשחקים בבית. מי שלא בעניין של דמויות הפלסטיק ייהנה גם הוא, אבל בלי הערך המוסף של דמויות מתוך ארגז המשחקים בבית שהופכות למציאות.

ממלכת הפליימוביל מורכבת ממסלול ובו תחנות מגוונות, הילדים גולשים על אבוב במסלול לבן, רטוב, כאילו היה זה שלג, הם עפים על אומגה, הולכים בשיווי משקל בין העצים, מטפסים על קיר טיפוס בגובה סביר ומחפשים זהב בתוך נחל בעזרת מסננת. הממלכה מורכבת מכ‑20 תחנות, רובן עם פעילות מובנית בהנחיית בני נוער, אחרות מזמינות לשוטט בתוך ארמון או ספינה ולהרגיש נסיכים ונסיכות, פיראטים ואבירים.

התחנות מכוונות אל מגוון של גילים. יש תחנת פליימוביל לקטנים ומתנפח שמיועד להם, ויש פעילויות שמתאימות לגדולים יותר והקטנים לא יוכלו להתנסות בהן. באופן אישי, נראה לי שבני 4 עד 9 ימצאו את עצמם בתוך הפעילות וייהנו ממנה, אצל הגדולים יותר ההנאה היא גבולית ותלויה באופי הילד. בקיץ נלווית לכל הבילויים הללו שאלת המחיר. ככל ששבועות החופשה הגדולה נוקפים, הארנק נעשה קל יותר. מחיר של 45 שקלים לכרטיס (המחיר הרשמי הוא 89 שקלים, אבל יש מבצעי 1+1 בכל כרטיסי האשראי, שלא תעזו לשלם מחיר מלא!) יקנה לכם כמה שעות של בילוי משותף בתוך מרחבים ירוקים פלוס מקום לעשות פיקניק על הדשא. ייתכן שחלק מהתחנות (אומגה או בית על עץ, למשל) אפשר למצוא היום גם בגינות ציבוריות שוות. תחנות אחרות הן ייחודיות, אם כי לא יוצאות דופן בקנה מידה שגורם ללסת להישמט.

בשורה התחתונה, כחוויה משפחתית מצטברת, הילדים יחזרו מרוצים ובהרגשה שהם חוו חוויה שווה. מי שמגיע, כדאי שיבחר את שעות אחר הצהריים הנעימות יותר. ואם אתם מחליטים ללכת תמסרו ד"ש לנסיכה שליד הארמון, התיידדנו.