הוקרה לגפני על הפעילות בהר הזיתים

הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים העניקה עודת הוקרה ליו"ר וועדת הכספים על פעילותו למען חיזוק העשייה הברוכה בהר הזיתים

חיים לב - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ח

הוקרה לגפני על הפעילות בהר הזיתים-ערוץ 7
הוקרה לגפני
צילום: דוברות

הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים יחד עם מנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס, העניקו תעודת הוקרה ליו"ר וועדת הכספים חה"כ משה גפני, על פעילותו למען חיזוק העשייה הברוכה בהר הזיתים.

בתעודת ההוקרה נכתב: "אות הוקרה מוענקת בזאת ליו"ר וועדת הכספים חה"כ הרב משה גפני, אשר תומך ומסייע בכל לב בעשייה הגדולה בהר הזיתים למען חיזוק הביטחון, ודאגה לשוכני עפר בהר הזיתים. פעילות ברוכה המאפשרת בין היתר לעשרות אלפי צעירים ומבוגרים לסייר ולפקוד את קברי גדולי מנהגי עם ישראל. שרשרת הדורות בעיה"ק ירושלים. ברכתנו שלוחה, שתהיה מוסיף והולך בפעילות הנשגבות בבריאות וכוחות איתנים מחיל לחיל".

הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים סיפרו ליו"ר וועדת הכספים על העשייה הברוכה בשנים האחרונות בהר הזיתים.

בין היתר, מועצת בתי העלמין ירושלים השקיעה בשנים האחרונות מיליוני שקלים לחיזוק הביטחון ועידוד העלייה להר הזיתים: בבניית גדר לאורך המורדות המזרחיים, הארת הר הזיתים לאורך הגדר המזרחית, והבאת מאות אלפי אנשים להילולת גדולי הדור.

"אירועים אלו, גרמו מיד להגברת המוטיבציה של כוחות הביטחון, ככל שהאתגר הוא מרכזי, ציבורי ומשמעותי, וכך למעשה החלו להגיע מאות אלפי אנשים להילולות, ציין מנכ"ל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ, והוסיף," בחצי שנה האחרונה, החלו סיורים של מוסדות חינוך בהר הזיתים, ומעל 3,000 תלמידים פקדו את ציוני גדולי ישראל זצוק"ל".

בד בבד, נפתח קו אוטובוס חדש קו מספר 84 מתחנות הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים, לאחר עבודה ויגיעה של שנים רבות, שכבר מוכיחה את עצמה ואנשים רבים מגיעים בהמוניהם ונוסעים לפקוד את הר הזיתים.

הרב הורוביץ מוסיף, שאיפתנו היא להגביר את כמות האוטובוסים עד למצב שהקווים יצאו בכל רבע שעה, אך זה תלוי בביקוש. ככל שתתגבר תנועת האנשים, תגביר "אגד" את פעילותה בהר והקווים יפעלו בתדירות גבוהה יותר.

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים וחבר הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים הרב יצחק הנאו סיכם את הפגישה, "התוצאות מדברות בעד עצמן, ישנה עלייה במאות אחוזים של האנשים המגיעים בשנים אחרונות לפקוד את ציון בני משפחותיהם ורבותיהם בהר הזיתים, ואף גדל הביקוש לטמון את יקיריהם בסמוך למקום המקדש. בשלש השנים האחרונות לא נופצה אף מצבה בהר הזיתים".