ח"כ יעל כהן פארן
ח"כ יעל כהן פארן צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) תוקפת בערוץ 7 את חקירתו של הרב הקונסרבטיבי דב חיון.

"אני מזועזעת וזועמת. לא נאפשר כאן משטרת דת ושלטון דתי שכולל הלשנות. פניתי לשר ארדן להתערבותו המיידית", אמרה כהן פארן.

כהן פארן מספרת כי היא שומרת שבת בביתה ומתפללת בבית כנסת מעורב, "מקרה כזה מלמד על ההקצנה המדאיגה בקרב הרבנות, שמנסים להשליט כאן משטרת דת ומדיניות הלשנות. מה יהיה הצעד הבא? מעצר נשים שלא ילכו עם כיסוי ראש?

"עיכובו לחקירה של הרב חיון הוא בניגוד להנחיות היועמ"ש ולכן פניתי בפניה דחופה לשר לביטחון פנים ולשר הדתות".

ח"כ כהן פארן מותחת ביקורת על החוק שאוסר על רבנים לקיים חופות מחוץ למסגרת הרבנות הראשית. "אני סבורה שהחוק בעייתי ודרקוני ומתנגדת אליו. יש גורמים קיצונים בקואליציה שרוצים להפוך את האורתודוקסי כניכוס ובעלות על אלוקים וזה דבר בלתי מתקבל על הדעת. התחושה שלי היא שהרבנות רצתה להראות את הכוח שלהם".

"אני לא קוראת להפר חוק אך יש כאן איפה ואיפה. הרי אכיפתו של החוק לא מבוצעת כאשר יש רבנים אורתודוקסים חרדים שמחתנים זוגות ואותם אף אחד לא עוצר. הייתה כאן התנהלות כוחנית של הרבנות והמשטרה הייתה צריכה ללכת על קצות האצבעות לפני שהיא מבצעת מעצר כזה".

כהן פארן מוסיפה, ''יום לפני תשעה באב לעצור רב ולפלג ולהעמיק את השסעים בעם ישראל? אנחנו יודעים למה נחרב בית המקדש? רק בשל שנאת חינם".

חלק מחברי הכנסת ב"יש עתיד'' והמחנה הציוני סיפרו שאם לא היתה משמעת אופוזיציונית הם היו מצביעים בעד חוק הלאום. הייתה לך מחשבה כזאת?

"בהצבעה הכללית על החוק הצבעתי נגד. היו סעיפים שלא התנגדנו אליהם אז לא תמכנו ולא התנגדנו. מדובר בחוק לאום שיש בו מסר. אם חוק הלאום היה מזכיר את המילים 'מדינה יהודית ודמוקרטית ושוויון לאזרחיה' הייתי מצביעה בעד החוק. אם לא ניתן שוויון מלא לאזרחים שגרים במדינה הזאת אין לנו זכות קיום".

שלשום פורסם שח"כ איילת נחמיאס ורבין מהמפלגה שלך הוטרדה מינית. אין שום "זעזוע עמוק" מצד חברות הכנסת מהשמאל. צביעות?

"אני ביחד עם חברות כנסת מהמחנה הציוני הוצאנו התייחסות משותפת שמוקיעה את התנהגותו של ח"כ ברושי ומנגד מחזקות את חברתנו איילת נחמיאס ורבין. ח"כ ברושי התנצל ואנחנו נותנות את הכבוד לח"כ הנפגעת להיות זאת שאומרת אם היא מקבלת את סליחתו".

דרשתם התפטרות במקרה של חברי כנסת מימין שהטרידו לכאורה, כמו במקרה של חה"כ לשעבר ינון מגל.

"מדובר בסוגיה מורכבת. כי הרי רק אם יש תלונה של המתלוננת אז נפתח תיק. יש פה מעשה שלא יעשה. מעשה שלא הולם אף אדם ובטח שלא נבחר ציבור. את הדרישה להתפטרות מתפקידו אני משאירה בידי הנפגעת ח"כ ורבין ואני לא אקרא לברושי להתפטר למרות שמעשיו לא מקובלים עליי".