קצינה לא צריכה להשתתף בכינוס פוליטי

ח"כ מוטי יוגב תוקף את סגנית היוהל"ם שהשתתפה בכנס בנושא ההדתה בצה"ל, "ביקשתי משר הביטחון והרמטכ"ל לקיים בירור".

בני טוקר , ז' באב תשע"ח

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) תוקף בערוץ 7 את כנס השדולה החילונית בכנסת שעסק השבוע בנושא ''ההדתה'' בצה"ל, בהשתתפות סגנית היוהל"ם סא"ל אושרת בכר.

יוגב מסביר בפתח דבריו, כי לחברי כנסת מהשמאל יש זכות לטעון על ''הדתה'', ''יש לנו דמוקרטיה, כל אחד יכול להביע את דעתו''.

יחד עם זאת מדגיש יוגב כי לקצינת צה''ל, זוטרה או בכירה, אסור לקחת חלק באירוע פוליטי. ''קצינה במדים, סגנית היוהל"ם באופן רשמי, משתתפת בשדולה שמאלנית חילונית ואומרת שהיא מרגישה כמי שעובדת אצלם ושחצי מהמשכורת היא צריכה לקבל מהם והיא מזדהה עם דעותיהם.

''כך או אחרת קצינה במדים לא צריכה להשתתף בכינוס פוליטי, לא מימין ולא משמאל", קובע ח"כ יוגב.

הוא קורא לשר הביטחון ולרמטכ"ל לקיים בירור בנושא ולמנוע השתתפות עתידית של קצין או קצינה בכנס פוליטי, "מעבר לכך שצה"ל מגן על קיומנו הפיזי הוא גם שומר על אחדותנו. כלובש מדים במשך שנים בתוך הצבא לא העזתי לומר את דעתי ופעלתי גם כשדברים לא היו לדעתי, וחשתי אפילו במידה מסוימת אהבה בכך שיש כאן יחד מיוחד של דתיים ושל אינם, של ימין ושל שמאל, וכולנו יחד.

"צה"ל הוא עמוד שדרה שמאחד את כל הצלעות וכל הגעה של קצינה במדים והבעתה את דעותיה בסוגיה שהיא במחלוקת בחברה הישראלית, פוגעת בצה"ל. גם הובלתו של צה''ל לפני כשלוש שנים את כל נושא המיגדריות ועוד דברים הקשורים בכך באופן פומבי פגעו בצה"ל.

''אמנם צה"ל שיפר את עצמו בראשות הרמטכ"ל למשימה של לכידות והסכמה לאומית. אבל לגופם של דברים שלחתי מכתב גם לשר הביטחון ולעוזרו וגם לרמטכ"ל, ביקשתי שיקיימו בירור בעניין כדי שלא ישנו הדברים הללו".

לדבריו, שילובן של נשים ביחידות הלוחמות נוצל על ידי ארגוני השמאל לצרכים פמיניסטים, "שילוב של הבנות ביחידות הלוחמות - מה שנקרא 'הגדודים המעורבים', לא נעשה מתוך ההיבטים הפמיניסטים אלא מתוך ראיית צורכי המערכת. ואני מודה שכשהקשבתי לסגנית היוהל"ם שמחתי לשמוע בדבריה שזה הערך הראשון של צה"ל ולא כל מיני ערכי שוויון לא רלוונטיים שבשמם מתהדרים, ואיתם יכולים למוטט כל דבר.

"לא שוות הנשים לגברים, יש דברים בנשים שהן הרבה יותר טובות מהגברים, הן יכולות ללדת ועוד כמה דברים שאנחנו מוגבלים בהם וחסרים, ומי שניסה להשוות פגע".

ח"כ יוגב סבור שהקמת הגדודים המעורבים נעשתה מתוך כוונה טובה אך מוטעית, "הקימו את הגדודים המעורבים על מנת לשחרר יחידות לוחמות ממשימות הבט"ש, מתוך הנחה שאפשר לשים בהן גם יחידות שהמוכנות המבצעית שלהם קטנה מיחידות חיל רגלים למלחמה, ובכך לחסוך כח אדם שאתה יכול לאמן אותו להיות לוחם בחיל רגלים, זו היתה תפיסת צה"ל הראשית, אליה הוכנסו עיזים של אידיאולוגיות פמיניסטיות שפגמו גם באופי השירות ופגעו גם בחלק מהבנות שהגיעו לאותן יחידות.

''אני מקווה שבשנה וחצי האחרונות הדברים מתאזנים יותר וצה"ל מתקן את עצמו לאיזונים היותר נכונים, אף שלתפיסתי יחידות מעורבות שכאלה לא צריכות להיות כי מהר מאוד מתגלות פינות שהן אינן בהכרח משרתות את הצורך המבצעי אלא נובעות מהמתח שבין המינים".