הזריקה לילדים אינסולין כדי לקבל קצבה

אם לעשרה ילדים, תושבת ירושלים, נעצרה בחשד שהזריקה לחמישה מילדיה אינסולין והציגה אותם כחולי סוכרת על מנת לקבל קצבה מהביטוח הלאומי.

בסך הכל קיבלה המשפחה סכום של כ-15 אלף שקלים מדי חודש.

חקירת המשטרה הסמויה החלה בתחילת חודש יוני, עת קבלת דיווח מהנהלת בית החולים שערי צדק, לפיו בחודשיים האחרונים אושפז פעמיים פעוט כבן שנה וחצי, עקב פרכוסים בלתי נשלטים מהם סבל בביתו.

במהלך האשפוז שכלל העברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים, הועלה חשד שהפעוט מקבל תרופה לגופו מגורם חיצוני שאינו בית החולים, הגורם לסימפטומים והחמרה במצבו הבריאותי.

במהלך האשפוז השני, הצטברו ראיות נסיבתיות נוספות שאוששו את החשדות ובדיקות דם חוזרות הוכיחו קיום אינסולין מגורם חיצוני בדמו של הילד שאינו מטופל כלל באינסולין.

חוקרי המשטרה פעלו בשיתוף עם הנהלת בית החולים וגורמי הרווחה בעיריית ירושלים, וביצעו מגוון פעולות חקירה שהעלו חשד נגד אמו של הפעוט שהיא זו שככל הנראה מחדירה לגופו את תרופת האינסולין המביאה לדרדור במצבו הבריאותי ומעכבת החלמתו.

בתחילת חודש יולי עצרו חוקרי המשטרה את האם ואב, תושבי ירושלים בשנות ה-30 לחייהם, והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד להתעללות בקטין חסר ישע, תקיפה הגורמת חבלה של ממש וקבלת דבר במרמה.

במסגרת החקירה הגלויה התחזק החשד כי האם התערבה במכוון בבריאותו של הפעוט ובבריאותם של ילדיה הנוספים על מנת ליצור מצג שווא ולפיו הם חולים במחלת סוכרת, לשם קבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי בעבור חמישה מילדיה.

על פי החשד, ההיקף הכספי אותו קיבלו הזוג כקצבה מביטוח לאומי עומד על כ-800 אלף ש''ח. לבקשת המשטרה ניתנה חוות דעת רפואית באשר למצבם הבריאותי של כלל ילדיהם של הזוג, בה התברר כי אף אחד מהילדים אינו חולה ומעולם לא חלה במחלת הסוכרת. עוד עלה החשד כי האב והאם תקפו באלימות במספר מקרים את ילדיהם באמצעים שונים.

ביום ראשון האחרון שוחרר האב החשוד על ידי בית משפט בתנאים מגבילים, ומעצרה של האם הוארך עד ליום שלישי בשבוע הבא.