"אתם ארגון נפלא, סמל לאומי"

ראש אט"ל ביקר במטה מד"א בקריית אונו. "קיים שיתוף פעולה מצויין בין צה"ל למד"א וצריך לשמרו כחלק מהמאמץ המשותף להצלת חיים".

רעות הדר , ז' באב תשע"ח

שיתוף פעולה יוצא מן הכלל
שיתוף פעולה יוצא מן הכלל
צילום: דוברות מד"א

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל האלוף איציק תורג'מן, וקצין הרפואה הראשי תא"ל ד"ר טריף בדר, ביקרו במוקד הלאומי המשולב של מד"א בקרית אונו.

במהלך הביקור קיבלו השניים סקירה נרחבת מפי מנכ"ל מד"א אלי בין על מגוון פעילות הארגון, בהם שירותי הדם של מד"א ועל שיתוף הפעולה ההדוק עם היש"ד (יחידת שירותי דם) של חיל הרפואה בצה"ל.

קצין הרפואה הראשי בירך על שיתוף הפעולה של צה"ל עם מד"א בהכשרת פאראמדיקים במסגרות השונות. האלוף תורג'מן סייר במוקדים הארציים של מד"א ונחשף למערכות הטכנולוגיות מהמובילות בעולם שפותחו ע"י מד"א עבור הצלת חיים.

"אתם ארגון נפלא עם עצמאות משמעותית, המהווה סמל לאומי", אמר ראש אט''ל למנכ''ל מד"א. ''קיים שיתוף פעולה מצוין בין צה"ל למד"א וצריך לשמרו כחלק מהמאמץ המשותף להצלת חיים".

מנכ"ל מד"א מסר, "שיתוף הפעולה עם צה"ל הוא יוצא מן הכלל, אין שיתופי פעולה כאלו בין גורם אזרחי לצה"ל כמו שיתוף פעולה עם מד"א גם בגבולות המדינה וגם מחוץ לה, עם יכולת תיאום נפלאה. צה"ל רואה במגן דוד אדום זרוע עם יכולת ענקית לתת מענה רפואי".