צפו: חניכים מכל העולם בשירה המונית

מאות חניכי בני עקיבא מישראל ומהתפוצות התכנסו למפגן של אחדות לכבודה של העיר ירושלים ובסימן ט׳ באב הקרב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ח

למעלה מ-600 חניכי תנועת בני עקיבא, מישראל ומהתפוצות התכנסו למפגן של אחדות ב׳ערב שירה המונית׳ לכבודה של העיר ירושלים ובסימן ט׳ באב הקרב.

כלל המשתתפים שרו ללא ליווי של כלי נגינה, כנהוג בשלושת השבועות של ימי בין המצרים, אולם עוצמת השירה הווקלית וההמונית הייתה הרמונית ומיוחדת לא פחות. הערב כולו התקיים בחצר בניין הגימנסיה, ברחוב קק״ל בירושלים.

אירוע השירה אורגן בידי תנועת בני עקיבא העולמית, כאשר מעל 350 מהמשתתפים היו חניכי תנועת מח״הך (מחנה הכשרה), בוגרי כיתות י׳ הנמצאים במחנות ייחודיים בארץ במהלך חופשת הקיץ וצפויים לשוב לביתם בתום התכנית. יתר המשתתפים הינם חניכי התנועה בארץ ואנשי הצוות משתי התנועות.

בין המשתתפים היו גם מזכ״ל התנועה העולמית, רועי אביקסיס ומזכ״ל התנועה בישראל, יאיר שחל. כל המשתתפים קיבלו תדרוך מוסיקלי במהלך הערב בידי המוסיקאי יוחנן גלנדאור, ליצירת מחווה מוסיקלית ויחד שרו במגוון קולות אוסף שירי ירושלים מסורתיים.

״הימים שאנו נמצאים בהם כעת הם ימים של כובד ראש, בהם אנו נקראים להרחיב את גילויי אהבת החינם ולזכור את חורבנה של ירושלים. הערב המיוחד שהתקיים היום בירושלים הוא מפגן עוצמתי של כוח התנועה, כאשר השותפים לה הם חניכים מכל העולם ומילות השירים ששרנו כאן הם תוכן של קירוב לבבות, בין אדם לחברו ובין אדם לעיר שאנו מבכים את חורבנה ומתפללים לתיקונה", אמר אביקסיס.

''כוחה של תנועת בני עקיבא, הפרוסה בכל רחבי הארץ וב-110 סניפים ברחבי העולם הינה ביכולת לחבר בין עם ישראל בארץ לעם ישראל בתפוצות. כוחנו ביכולת ליצור חיבור עמוק בין העם בכל קצוות תבל, זהו ייעודנו וזהו חלומנו.

''כולי תקווה שנצליח להמשיך לחתור לשיח ולשירה, במקום למלחמה ולריב ומי יתן והמשך פעילותה של התנועה ושל עם ישראל כולו ימשיך להוביל לתיקון עולם ויבנה עוד אבן מאבני חומת ירושלים״, הוסיף מזכ''ל בני עקיבא העולמית.