אריה דרעי:
הדלפת הקבינט - ניסיון להשחיר את בנט

יו"ר ש"ס שקל להתפטר מהקבינט בעקבות הדלפת העימות בין השר בנט לרמטכ"ל. "אינני מוכן להיות חלק מקבינט שדולף באופן כל כך חסר אחריות"

ערוץ 7 , ח' באב תשע"ח

נתניהו, דרעי ובנט
נתניהו, דרעי ובנט
צילום: מארק ישראל סלם, פול

שר הפנים אריה דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס, סיפר הבוקר (שישי) בראיון לרדיו FM103 כי ביקש להתפטר מהקבינט לאור הדלפת העימות בקבינט בין שר החינוך נפתלי בנט לרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט.

"ביום שני, לאחר פרסום ההדלפות מהקבינט, הודעתי למזכיר הצבאי של ראש הממשלה ולאנשי המל''ל כי אני רוצה להתפטר מהקבינט. אמרתי שאינני מוכן להיות חלק מקבינט שדולף באופן כל כך חסר אחריות", סיפר דרעי.

"לדעתי מי שהדליף את חילופי הדברים בין הרמטכ"ל איזנקוט לשר בנט, עשה זאת כדי לפגוע בשר בנט", העריך יו"ר ש"ס.

כזכור, במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שנערכה ביום ראשון האחרון בקריה בתל אביב, נרשם עימות קצר בין שר החינוך בנט לרמטכ''ל איזנקוט. על פי הדיווח בחדשות 2, בנט תהה "מדוע לא לירות בכל מי שיורה נשק אווירי לעבר היישובים שלנו וגם לעבר החוליות? אין כל מניעה משפטית. למה לירות ליד ולא בהן? מדובר במחבלים לכל דבר".

הרמטכ"ל השיב, "אני לא חושב שלירות בנערים וילדים שלפעמים הם אלה שמשגרים את הבלונים והעפיפונים זה נכון".

בנט שאל "ואם מדובר בבוגר שמזוהה כבוגר?", והרמטכ"ל תהה "אתה מציע להפיל פצצה ממטוס על חוליות משגרי עפיפונים ובלונים?". בנט השיב "כן" והרמטכ"ל ענה לו "זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית".

יום למחרת ההדלפה מהקבינט, דרש יו"ר הבית היהודי לערוך בדיקת פוליגרף לכל חברי הפורום המצומצם.

"אתמול בשעה 18:10 הדובר שלי קיבל טלפון מכתב ערוץ 2 עם סטנוגרמה מדויקת מתוך הקבינט אתמול. הדלפה שנועדה לפגוע ברמטכ"ל ובי", אמר בנט בפתח ישיבת הסיעה. "זוהי חרפה. כך לא ניתן לעבוד.

''ביקשתי מראש הממשלה לערוך אחת ולתמיד בדיקת פוליגרף למשתתפי הישיבה. אני הראשון שמוכן להתייצב לבדיקה, כך גם שרים נוספים שכבר הסכימו", סיפר השר בנט.

נציין כי ישנם שני שרים, חברי הקבינט, שמתנגדים לביצוע בדיקת פוליגרף: ישראל כץ וזאב אלקין. כץ הסביר כי התנגדותו עקרונית ואלקין סירב להשיב.