גאה לעזוב את סלקום

בתגובה לתמיכת סלקום במימון פונדקאות לזוגות הומוסקסואליים – יו"ר איגוד רבני קהילות מתכוון להחליף ספק סלולרי.

גיל רונן , ח' באב תשע"ח

דגל ה"גאווה"
דגל ה"גאווה"
צילום: ISTOCK

בתגובה לתמיכת ''סלקום'' במימון פונדקאות לזוגות הומוסקסואליים – יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו, הודיע על כוונתו לנטוש את הספק הסלולרי.

"גם אני עוזב את סלקום!", הכריז בפייסבוק. "לא תפרקו את חיי המשפחה היהודית מהכסף שלי. לא תסחרו בגופן ורחמן של נשים נזקקות בשמי! כשתתחילו לתת מענקים לחיזוק הזוגיות הנורמטיבית, תקדמו חיים של חינוך ואהבה בין בני זוג, אשקול לחזור אליכם – וגם זה יקרה רק אם תהיו מספיק טובים בשירות".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הוציא אתמול (חמישי) חוזר לעובדי ההסתדרות, בו הוא מאשר לעובדים הלהט"בים בארגון להשתתף בשביתה המתוכננת ביום ראשון בנוגע לחוק הפונדקאות. הוא קרא לוועדים ולהנהלות "לאפשר לעובדים, המשתייכים לקהילת הלהט"ב, לקחת חלק במחאה מבלי לפגוע בזכויותיהם".

גם ראשי ועדים בחברות ובגופים רבים הודיעו כי יפעלו לסיכום מול ההנהלות על-מנת לאפשר לעובדים הלהט"בים להיעדר מהעבודה ולהשתתף במחאה, ללא פגיעה בזכויותיהם. בין ראשי הוועדים שהגיעו לסיכום מול ההנהלות: יו"ר ועד העובדים בקק"ל, ישראל גולדשטיין; יו"ר ארגון עובדי תנובה, אחיאב שמחי; יו"ר ועד עובדי פרטנר, קרן אופק; יו"ר ועד עובדי פלאפון, ברק לוי; ונוספים. זאת בנוסף להודעות דומות של שורת חברות במשק.

בנוסף, גם יו"ר ועד העובדים בנמל חיפה, אייל זלץ; יו"ר ועד עובדי שופרסל, אריאלה סיסו, ויו"ר ועד עובדי דואר ישראל, שמעון פרג'ון; הודיעו כי יפעלו לסיכום מול ההנהלות על-מנת לאפשר לעובדים המשתייכים לקהילה הגאה להיעדר מהעבודה ולקחת חלק בצעדי המחאה ביום א', ללא פגיעה בזכויותיהם.