אישום: ניסה לרצוח מאבטח בפאב

תושב עפולה מואשם שניסה לרצוח מאבטח בפאב "הספריה" באילת, לאחר שהורחק מהמקום בגלל התנהגות שאיננה הולמת כלפי עובדים.

ערוץ 7 , י' באב תשע"ח

אישום: ניסה לרצוח מאבטח בפאב-ערוץ 7
אילת. ארכיון
צילום: קובי פינקלר

פרקליטות מחוז דרום הגישה בצהריים (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד עוז יעקובי, תושב עפולה בן 35.

יעקבי מואשם בביצוע עבירות של נסיון רצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות. לפי כתב האישום הוא ניסה לרצוח, באמצעות סכין יפנית, מאבטח בפאב באילת, לאחר שהורחק מהמקום עקב התנהגות בלתי הולמת.

על פי עובדות כתב האישום, לפני כשבוע וחצי הגיע יעקובי סמוך לשעה 23:00 לפאב "הספריה" באילת, בליווי שתי מכרות, ושלושתם התיישבו ליד דלפק הבר. מיד לאחר מכן ניגש מנהל הפאב ליעקובי ושאל אותו אם הזמין מקומות מראש כנדרש. כשהבין שלא הזמין, ביקש ממנו לעבור למקום אחר.

יעקובי נעמד מול מנהל הפאב ואמר לו "סע, סע מפה", וכן אמר שהוא "בא לשפוך כמה אלפים וללכת" וכי המנהל "לא יקים את האישה שלו" ומילים דומות, ונותר לשבת ליד הבר. בעקבות האירוע ביקש מנהל הפאב מהמאבטח לעקוב אחר התנהלותו של יעקובי בפאב ובמידת הצורך להוציאו מהמקום.

כ-20 דקות לאחר מכן צעק יעקובי ודיבר בגסות אל עובד הפאב ואף איים כי "יהפוך את המקום" אם אין בבר בייגלה. המאבטח ניגש אליו וביקש ממנו לכבד את המקום, אך יעקובי המשיך לדבר בגסות ובהתלהמות גם כלפיו. אז ביקש המאבטח מיעקובי להתלוות אליו אל מחוץ לפאב. בכניסה לפאב אמר המאבטח למאבטח אחר שלא יכניס את יעקובי חזרה לפאב, ואף לא שעה לבקשותיו לשנות את החלטתו. יעקובי איים במקום על המאבטח, והחליט מייד לרצוח אותו.

תוך זמן קצר ניגש יעקובי לקיוסק "פון הום" שבמרכז התיירות באילת וביקש מעובד הקופה סכין, בטענה שעליו לחתוך דבר מה ברכבו והבטיח להחזיר את הסכין בגמר השימוש. העובד נתן ליעקובי סכין יפנית, עמה הוא חזר לפאב, שם פגש את המאבטח בכניסה. המאבטח ביקש מיעקובי לשלם את החשבון שנרשם על שמו בפאב, אך בהמשך הודיע לו כי הוא מוותר על התשלום ודרש ממנו שיעזוב את המקום.

למרות זאת ביקש יעקובי מהמאבטח ללכת אתו הצידה בטענה שאינו שומע אותו והבטיח שישלם את חשבונו. המאבטח הסכים והלך יחד עם יעקובי מרחק קצר מהפאב. במהלך ההליכה, שלף יעקובי מכיסו את הסכין בפתאומיות, ושיסף את צווארו של המאבטח פעמיים, בניסיון לגרום למותו.

כשהניף יעקובי בפעם השלישית את ידו לעבר צווארו של המאבטח, כופף המאבטח מעט את גופו, ויעקובי חתך באמצעות הסכין את ראשו. במהלך הדקירה צעק יעקובי לעבר המאבטח כי יהרוג אותו. המאבטח הצליח להדוף את יעקובי ממנו וזה רץ לעבר הרכב שחנה אותה עת ליד הפאב ונמלט מהמקום.

המאבטח פונה באמבולנס לחדר הטראומה במרכז הרפואי "יוספטל" באילת, כשהוא במצב קשה ובסכנת חיים. מיד לאחר המעשה ניסה יעקובי לברוח מאילת ושיקר לשוטרים שעצרו אותו, באשר לסיבת נסיעתו המהירה. יעקובי טען שהגיע לאילת כדי לקחת את בתו בת ה-14 והיא שיכורה, וזאת שעה שבתו בת 9 וכלל לא היתה באילת באותה עת.

ליעקובי עבר פלילי הכולל 7 הרשעות קודמות, בעבירות רכוש ואלימות. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.