הפעילים בתחנת המשטרה
הפעילים בתחנת המשטרה צילום: חוננו

שלושת פעילי תנועת ''סטודנטים למען הר הבית'' נעצרו בצהרים (ראשון) כאשר ערכו מיצג בכניסה להר הבית תחת הסיסמה - "להפסיק לבכות ולהתחיל לבנות".

הסטודנטים הגיעו למקום כשהם לבושים כפועלי בניין עם קסדות, אפודים זוהרים ואתי חפירה מפלסטיק.

הסטודנטים נעצרו ונחקרים כעת בתחנת המשטרה במרחב דוד. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שהגיע לסייע לעצורים מסר "מדובר במעצר הזוי של מספר סטודנטים שבאו לעשות מיצג על מנת לעורר את עם ישראל ביום בו אנו מבכים על חורבן בית המקדש לפעול למען בניית בית המקדש. משטרת ישראל עצרה את הסטודנטים ללא כל הצדקה וללא כל סיבה הנראית לעין.

"נראה כי מזה זמן רב חופש הביטוי לא היה כה אומלל במדינת ישראל. כנראה שלערוך מיצג אומנותי הקורא לרצח ראש הממשלה מותר אבל לקרוא למען בניית בית המקדש אסור. על אלה אני בוכיה", הוסיף פולסקי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ''תפקידה של המשטרה הוא לשמור על החוק והסדר, ולמנוע מצב שבו אדם זה או אחר מפר את הסדר הציבורי, על ידי פרובוקציות או בכל דרך אחרת, בוודאי ובוודאי כאשר מדובר במקום כה רגיש ונפיץ כמו הר הבית.

''על כן נמנעה כניסתם של הפעילים, שהגיעו למקום בכדי לעורר פרובוקציה ובתגובה השוטרים נאלצו לעכב אותם ולהרחיקם מהמקום. בניגוד לנטען, מעצר התבצע רק לאחר מספר התראות חוזרות ונשנות מצד השוטרים, וכן לאחר שבמהלך עיכוב אחד המעורבים אף תקף שוטרת.

''משטרת ישראל תמשיך לפעול ברחבי העיר העתיקה לשמור על הסדר הציבורי במקומות הקדושים ובכדי לאפשר לאלפי המתפללים והמבקרים להגיע אליהם בבטחה, הכל בהתאם לכללים הנהוגים במקום", נמסר.

"סטודנטים למען הר הבית": לבנות ולא לבכות מתי עמר/TPS

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו