ירוצו יחד. לבני וגבאי
ירוצו יחד. לבני וגבאי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי ויו"ר התנועה, ציפי לבני, סיכמו היום (שני) להמשיך את קיום המסגרת של המחנה הציוני כסיעה מאוחדת שתרוץ יחד בבחירות הקרובות.

הצדדים סיכמו את המשך פעילותה של המסגרת המשותפת, על בסיס המבנה הקיים, כאשר ציפי לבני תמונה לראש האופוזיציה על מנת לפעול יחד להגדלתו של המחנה הציוני.

לדברי גבאי, "אנחנו עושים היום צעד משמעותי בבניית האלטרנטיבה לשלטון הנוכחי. מחנה שיהווה תקווה חדשה לאזרחי ישראל ויאפשר לנו להשקיע את כל האנרגיות החוצה, בשכנוע ציבורים חדשים".

גבאי הודיע כי ציפי לבני תמלא את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו של יצחק (בוז'י) הרצוג: "ח"כ לבני מביאה לתפקיד ניסיון רב, במיוחד בנושאים מדיניים וביטחוניים, ואין לי ספק שתיצור אנרגיות חדשות באופוזיציה. אני שמח על מינויה".

בנוסף אמר גבאי, "אני רוצה להודות לח"כ שלי יחימוביץ, שותפתי הקרובה, על שלקחה חלק פעיל בסיוע ובבנייה של השותפות הנוכחית של המחנה הציוני. שלי הודיעה לי על רצונה להישאר כיו"ר הועדה לביקורת המדינה, ומי שעוקב אחר הישגיה, מבין את החלטתה".

לבני אמרה, "היום אנחנו מציגים אופוזיציה ואלטרנטיבה. אבי גבאי ואני משלבים ידיים ומייצרים אופוזיציה חזקה ואלטרנטיבה חזקה לישראל שבמרכזה המחנה הציוני".

"החלטנו לחזק את המחנה הציוני כבסיס ליצירת גוש רחב, לעבוד במשותף – אני כראש האופוזיציה וגבאי כראש המחנה הציוני והמועמד לראשות הממשלה, במטרה להחליף את השלטון. אני מודה ליצחק (בוז'י) הרצוג, ראש האופוזיציה היוצא, שביחד הקמנו את המחנה הציוני, על השותפות העמוקה ועל החברות", הוסיפה לבני.

"אנחנו קוראים לכל מי שמבין שזוהי שעת חירום – להתאחד לקואליציית חירום", קראה לבני, "לאזרחי ישראל תהיה הבחירה: או דרכה של הממשלה או דרכנו. על כל אחד, על כל מנהיג, לבחור צד. איש לא יוכל לשבת על הגדר".

ח"כ שלי יחימוביץ, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, מסרה כי היא "מברכת על ההסכם ורואה בו חשיבות להעצמת המחנ"צ. בטוחה שלבני תהיה יו"ר אופוזיציה מצויינת ומאחלת לה הצלחה. קוראת לחברי למפלגה להתייצב כעת כאיש אחד מאחורי מנהיג המחנ״צ אבי גבאי, ולהתמקד בבנייתה של אלטרנטיבה לממשלה ימנית וקיצונית המתנכלת באופן שיטתי לכל ערך של דמוקרטיה, שוויון ונאורות".

ח"כ סתיו שפיר מסרה בתגובה להודעת גבאי, ‏"יאללה בלאגן. ‎ציפי לבני תוביל אופוזיציה חדה ערכית ולוחמנית. סומכת עליה מאד."