יוקם 'מאיץ טכנולוגי' למילואימניקים

הממשלה תאשר הקמת מאיץ טכנולוגי עסקי למשרתי מילואים פעילים, אשר יתוקצב במשותף על ידי משרדי הביטחון והכלכלה בעלות של מיליון ש"ח.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באב תשע"ח

יוקם 'מאיץ טכנולוגי' למילואימניקים-ערוץ 7
אלי כהן
צילום: הלל מאיר/TPS

ועדת השרים למילואים, בראשות שר הביטחון אביגדור ליברמן, אישרה בצהרים (ב') את יוזמת שרי הכלכלה והביטחון להקים 'מאיץ טכנולוגי' לקידום יזמות עסקית טכנולוגית של משרתי מילואים עצמאיים.

על פי הצעת השרים שתובא לאישור הממשלה, יוקם מאיץ טכנולוגי עסקי ייעודי למשרתי מילואים פעילים, אשר יתוקצב במשותף על ידי משרדי הביטחון והכלכלה בעלות של מיליון ש''ח.

מטרת הקמת המאיץ הינה לסייע לאוכלוסיית משרתי המילואים, ובפרט המפקדים במילואים, לקדם יזמות עסקית טכנולוגית, בהתחשב בימי המילואים הנדרשים מהם במהלך השנה.

המאיץ העסקי יסייע לעודד ולפתח את הפוטנציאל היזמי הקיים באוכלוסייה זו. המאיץ יכלול שירותי ליווי אישי ומנטורינג, שירותי ייעוץ מגוונים, חלל עבודה משותף ועוד.

משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, יפעל לקידום ולעידוד עסקים בבעלות משרתי מילואים פעילים וכי תינתן עדיפות במסלול תעסוקה של המשרד המופעל על ידי הרשות להשקעות.

שר הביטחון ליברמן אמר "מקור העוצמה של צה"ל הוא חיילי המילואים- שערכי אהבת הארץ ותחושת המחויבות שלהם נותרה במקום הראשון בסולם העדיפויות – ולא פעם באה על חשבון המשפחה, העסק או הלימודים. סל ההטבות שהבאנו לאישור ועדת השרים למילואים, הוא הדרך שלנו לומר תודה ולגמול בחזרה. אני מודה לשר הכלכלה, אלי כהן על היוזמה המשותפת ולסגן שר הביטחון, הרב אלי בן-דהן, על פעילותו הברוכה למען משרתי המילואים לאורך כל השנה".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר כי "המילואימניקים תורמים יותר, ולכן גם מגיע להם יותר. משרד הכלכלה מעמיד את כלי הסיוע שלו לטובת משרתי המילואים ופועל להוספת הטבות ייעודיות – בעסקים הקטנים, במסלולים התעשייה ותמיכה בסטודנטים".