הפגנת הלהט"ב בכיכר רבין
הפגנת הלהט"ב בכיכר רבין צילום: קובי ריכטר/TPS

נעמה זרביב, יו"ר עמותת "שוברות שיוויון" ששמה לה למטרה לקדם את השיח על נשיות, אימהות ומשפחה בישראל, מותחת בערוץ 7 ביקורת נוקבת על מחאת הלהט"ב.

"המאבק על פונדקאות מובל על ידי אנשים שרואים את האישה כגוף ולא כמהות, כך שלשיטתם אפשר להשתמש ברחם של כל אישה. אנחנו טוענות שיש מהות נשית, אמהות ומשפחתיות, אישה היא לא משהו טכני שאפשר לשחק בה.

"אישה נולדה עם יכולות להביא הריון וזה לא משהו טכני, יש לה תכונות של אישה, אנחנו לא רוצות להיות גברים, לא בקרבי ולא בתעסוקה, אנחנו נשים. מבקשות שיחזירו לנו את המהות שלנו, את הנשיות שלנו".

זרביב תוהה, כיצד ישנן נשים אשר מוכנות להקים תא משפחתי בלי נשים. ''זה הזוי. בכל מקום רוצים שוויון ודווקא כאן יצרו משהו לא שוויוני. גם שתי נשים לא יכולות להשתמש ברחם של אישה שלישית. משפחה זה רק אישה ואיש, אני מכבדת את השאיפה שלהם לילדים אבל זו לא משפחה".

"זה שאני יכולה להביא חיים לעולם זו עוצמה מיוחדת שיש לנשים ואין לגברים ואת זה צריך לשים בקדמת הבמה. אם אישה בוחרת לא להביא ילדים לעולם זה מזעזע, היא חושבת שזה עול והיא לא מבינה שזה משהו מבורך, זו מתנה גדולה להיות אמא ואת זה אי אפשר לפספס, לא בגלל קריירה ולא בגלל עבודה''.

לדבריה, נשים חושבות שכיום הן חייבות לבחור בקריירה ולוותר על אמהות. ''מי שבוחרת להיות אמא מרימים עליה גבה והיא גם לא מקבלת את כל ההנחות. בסרטים על מגדר תמצא תמונות שהילדים נתלים על האמא שלהם כאילו זה סוג של עול לאישה בקריירה".

זרביב מאמינה שלמרות שהן מיעוט הן בסופו של דבר ינצחו, "הכוח של האמת הוא חזק, בסוף כל אישה יודעת מה הכוחות שלה, וכל אישה שהביאה ילד לעולם מבינה איזה דבר עצום זה לגדל עובר, ומי שמוסרת אותו זה עוול נורא. הקול הזה חסר בשיח ואנחנו קוראות לכולן להצטרף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו