לראשונה: פרימיירה בשומרון

"גיבור בעננים", סרט קולנוע לילדים אשר צולם בשומרון, יעלה בתחילת אוגוסט לאקרנים ברחבי הארץ. בין השחקנים: יובל המבולבל.

עדו בן פורת , י"ב באב תשע"ח

קיץ מהסרטים
קיץ מהסרטים
צילום: ניסים לב

הפרימיירה לסרט הילדים הראשון שצולם בשומרון, "גיבור בעננים", התקיימה אמש (שני) בהיכל התרבות באריאל.

הסרט יעלה לאקרנים ב-2 באוגוסט, בבתי הקולנוע בכל הארץ, ומככבים בו יובל שם טוב (יובל המבולבל), ארז ורועי, עירית בלבן, ורד פלדמן ואחרים.

הסרט מספר את סיפורו של "כפר דורפינים" המצוי מעל העננים, ומייצר עננים עד שמגיעה המכשפה הרעה, והורסת את הכל... הסרט צולם בעיקר בשמורת טבע חירבת שחאדה הסמוכה לנחל קנה, שבה שרידים ארכיאולוגים של חווה חקלאית מימי בית שני ושדה קוורץ מרהיב.

"המטרה שלנו הייתה לפתוח את השומרון לקולנוע הישראלי, ואכן בעקבות המהלך נרשמת התעניינות גוברת והולכת בתעשייה באיזור הזה", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "במהלך הדרך הזדעזענו לגלות שהמדינה מחלקת כל שנה 80 מליון ש''ח ל-5 אנשים פרטיים ומאפשרת להם לקבוע לכולנו מהו קולנוע טוב ומהו קולנוע לא טוב.

"זה מצב שצריך להשתנות, הופתענו לגלות שאין לתעשיית הקולנוע אג'נדה פוליטית. היוצרים הולכים למקום בו נמצא הכסף כי הם מעוניינים ליצור, וראו זה פלא, הכסף נמצא בעיקר בידי בעלי אג'נדה פוליטית מסוימת מאוד, וכך נראים גם הסרטים", הוסיף דגן.

השומרון פותח את שעריו לקולנוע הישראלי
צילום: רועי חדי

שרת התרבות מירי רגב אמרה כי "ביום הזה שבו נפרצה הדרך לצלם בפעם הראשונה סרט ילדים בשומרון, אני בטוחה שבעקבות הסרט הזה יגיעו עוד הפקות רבות מהארץ ומהעולם, לצלם את מיטב הסרטים והסדרות בשומרון אנחנו נמשיך לפעול יחד כדי להביא את הקולנוע הישראלי לכאן, לשומרון ולעודד את היצירה התרבותית בשומרון, בהתאם למתווה שאותו אני מקדמת ובו אני מאמינה".

לירון אדרי, מראשי יונייטד קינג והסינמה סיטי, הודתה לראש המועצה דגן על התמיכה ביצירה ישראלית. "ליוויתם אותנו לאורך כל התהליך הארוך והמורכב של יצירת הסרט ועשיתם זאת ברוחב לב והכנסת אורחים שאין כמוה.

"בשמי ובשם כל השותפים בסרטי יונייטד קינג אני רוצה להודות לכם, וליוצרי הסרט אביעד קידר ויובל המבולבל, ולאחל לכולכם קיץ מהסרטים", הוסיפה אדרי.