ישראל כץ: חמאס יוכרע במלחמה הבאה

שר התחבורה והמודיעין ביקר בעוטף עזה. "אין סיבה שילד יגדל בצל אזעקות. אנחנו מחויבים לדאוג לכך. לא בלונים, לא עפיפונים ולא טילים"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ח

השר כץ בסיור
השר כץ בסיור
צילום: ששון תירם

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ״ץ (הליכוד), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, ביקר היום (שלישי) בעוטף עזה.

את ביקורו החל השר במפגש עם ילדי הגן במושב תקומה, בו נפל בלון תבערה לפני כשבועיים. השר כץ שמע מהילדים על חופשץ הקיץ בצל המצב הביטחוני.

״תושבי העוטף הם הגיבורים האמיתיים, אבל התפקיד שלנו הוא לאפשר להם חיים נורמליים. אין שום סיבה שילד בעוטף יגדל בצל האזעקות והנפילות. ואנחנו מחוייבים לדאוג לכך. לא בלונים, לא עפיפונים ולא טילים", אמר השר כץ.

בהמשך ביקורו סייר השר יחד עם מנכ״ל משרד המודיעין וראשי הרשויות, סמוך לגדר ובאזורי החקלאות. השר כץ חזר על תוכניתו להקים אי מלאכותי מול עזה. ״ישראל חייבת להחליט על תוכנית ה'איפרדות' מעזה. אין אלטרנטיבה אסטרטגית אחרת. או הפלת החמאס, או 'איפרדות' מעזה. אין אופציה שלישית.
זו התוכנית הריאלית היחידה לשינוי המצב האבסורדי שבו אנחנו נמצאים״.

״האלטרנטיבה היא משבר הומניטרי, סבב מלחמתי נוסף - או שני הדברים ביחד. אסור לישראל להגרר למלחמת התשה מול עזה. או שקט, או הכרעה. במלחמה הבאה ישראל תיאלץ להפיל את שילטון החמאס, ולכפות על עזה את מישוואת שיקום תמורת פירוז, אבל אנחנו לא מעוניינים במלחמה הזאת״.

״עדיין ניתן ללכת למהלך אסטרטגי של 'איפרדות' אזרחית מעזה, בשיתוף גורמים בין לאומיים, ולמנוע את המלחמה הבאה״, הוסיף שר התחבורה והמודיעין. ״בחמאס מבינים שזהו רגע גורלי עבורם, אם נצטרך לצאת למערכה הבאה, שאין לנו עניין בה- החמאס יוכרע''.