שיא של מוסלמים וניאו נאצים בגרמניה

שר הפנים הגרמני הציג נתונים עגומים על העלייה הדרמטית במספר המוסלמים הנחשבים כמסוכנים ומספר הניאו נאצים המתגוררים בגרמניה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ח

גרמניה.
גרמניה.
צילום ארכיון: פלאש 90

במסיבת עיתונאים משותפת יחד עם נשיא המשרד הגרמני להגנה על החוקה, האנס-גאורג מאסן, סיפר שר הפנים הגרמני הורסט סיהופר כי מספר האיסלמיסטים הנחשבים כמסוכנים לחברה הגרמנית ועלולים לבצע פעולות טרור כנגד אזרחים נמצא בשיא של כל הזמנים.

"כיום יש 774 איסלמיסטים מסוכנים בגרמניה, יותר מאשר אי פעם", אמר סיהופר לעיתונאים. הוא הוסיף כי "יש לעבוד בצורה מוגברת על מנת להחזיר את אותם אנשים אל המדינות מהן הם הגיעו".

מלבד האיסלמיסטים המסוכנים, גם מספר הניאו הנאצים המתגוררים בגרמניה נמצא בעלייה משמעותית לעומת השנים הקודמות. על פי הנתונים שהציגו סיהופר ומאסן, מתגוררים בגרמניה 6,000 בני אדם המזהים את עצמם בגלוי כניאו-נאצים, בעוד מספרים של אנשי שמאל רדיקלים וקיצוניים עלה גם הוא בארבעה אחוזים ועומד על 29,500 בני אדם.

על פי הדו"ח שחובר על ידי המשרד להגנת החוקה הגרמנית, מספר התושבים המתגוררים בגרמניה והוכרו כמאמינים הסלפיזם המוסלמי הקיצוני עומד על 10,800 בני אדם, בעוד מספרם של אנשי ימין קיצוני הנחשבים כמסוכנים עומד על 24,000 בני אדם.