השתלת שיניים: רפואה פרטית או ציבורית

עלות השתלת השיניים אינה זולה, שכן מדובר על הליך רפואי שגובל בניתוח אסתטי.

תוכן שיווקי , י"ד באב תשע"ח

רופא שיניים
רופא שיניים
צילום: אייסטוק

השתלת שיניים היא תחום מוכר לאנשים רבים, אך רק מעטים יודעים באמת מהי המשמעות של הפעולה הזו בפועל.

לרוב, כאשר אנו מדברים על השתלה, עולה במוחנו תמונה של אדם מבוגר או חולה שזקוק לשיניים על מנת להצליח בפעולת האכילה.

מאידך, השתלות שיניים מתבצעות בכל קשת הגילאים וישנן סיבות רבות לכך שאדם זה או אחר יזדקק להשתלה.

מדוע השיניים נושרות

הגיל הוא רק אחת הסיבות לנשירה של שיניים בפה והשתלה יכולה להתבצע בשל תאונה, מחלה או תיקון אסתטי אשר לא צלח. את הטיפול, שכולל השתלה, ניתן לבצע במרפאות ייעודיות אשר מחזיקות בכוח אדם מיומן ומקצועי. לרוב יהיה מדובר על מרפאות פרטיות, קופ"ח או רשת של מרפאות שניתן לאתר בכל מקום ברחבי הארץ.

מה היתרון בטיפול ברשת פרטית

רשת מרפאות שיניים שעובדת בכל הארץ היא ללא ספק המקום שאליו כדאי לפנות כאשר יש לכם בעיה שדורשת השתלת שן או מספר שיניים. היתרונות בשיטה זו הם רבים ולעתים אף שעדיפים על פני פניה למרפאה פרטית אחת או הסתמכות על מרפאות שעובדות עם קופ"ח:

  • ראשית, המרחק הגיאוגרפי הוא שיקול חשוב ככל שמדובר על טיפולי שיניים. יש לזכור כי גם לאחר ההשתלה יש צורך לבוא לביקורת מספר פעמים. כאשר אתם ניגשים לסניף של מרפאה פרטית אשר ממוקמת בעיר מגוריכם, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה מבלי להתנייד למקומות רחוקים.
  • רשת מרפאות כוללת משאבים גדולים יותר וכך תוכלו להיות בטוחים שהציוד, כוח האדם וההכשרה הם מהטובים ביותר שניתן להשיג.
  • השתלת שיניים עשויה להיתקל לעיתים בבעיות שונות ומרדף אחר מרפאה פרטית במקרה הצורך היא מסובכת ומתישה יותר. כאשר מדובר על רשת מסודרת אז יש לכם תמיד למי לפנות.

כמה זה אמור לעלות

אמנם השתלת שיניים אינה מקרה מסכן חיים וניתן לדחות אותה, אך דחייה לזמן ממושך מידי עשויה לגרום להתפתחות של בעיות משנה נוספות שיקשו מאוד כל השתלה. עלות השתלת השיניים אינה זולה, שכן מדובר על הליך רפואי שגובל בניתוח אסתטי. קופות החולים מסייעות במקרים רבים ואפילו מסבסדות חלק ניכר מן הטיפולים.

הרתיעה מן המחיר היא מובנת, אך לא כדאי להתפשר על מחיר זול. ככל שמדובר על השיניים שלכם עבודה לא איכותית עלולה להזיק ולהסב כאבים ועוגמת נפש רבה. מומחה להשתלות, שעבר את כל ההכשרה הדרושה, יודע כיצד להתייחס לכל בעיה שתיווצר במהלך הטיפול ועדיף לפנות רק לאנשים אשר מבינים בתחום.

למי זה מתאים

השתלת שיניים יכולה כאמור להגיע גם כתוצאה מתאונה או מחלה ולא צריכים להמתין שהשיניים ינשרו. צעירים רבים עוברים השתלה אסתטית שנועדה להסתיר פגם זה או אחר במערכת השיניים. ישנן גם פעולות נוספות כגון יישור שיניים ועוד.

קיימות גם מחלות שונות אשר תוצאת הלוואי שלהן היא בעיות בשיניים או נשירה. אין כל צורך להסתובב עם פה שחסרה בו שן או יותר וניתן לבצע השתלה בקלות ובמהירות ולחזור לתפקוד מלא בתוך כמה שעות.

את ההשתלה מבצעים לרב בהרדמה מקומית וזאת רק לאחר שמוודאים שהגוף אינו דוחה את השתל.

ניתן לבצע גם השתלה של כמה שיניים באותו יום אך את האבחנה והאישור הסופי ייתן המומחה להשתלות שמטפל בכם. האבחנה תסתמך על צילומי CT ואחרים שתבצעו כך שניתן יהיה לבצע השתלה מדויקת מבלי לפגוע בחלקים הסמוכים לשן. לעיתים קיים צורך בהשתלת עצם (בעיקר בלסת העליונה), אך גם הליך זה בטוח לחלוטין וניתן לסמוך על הרופא, שכן הוא בעל ניסיון רב בתחום.