זמן 'סליחות' - זמן 'סולחה'

משרד עו"ד גלעד קורינאלדי משיק מיזם משפטי לקראת אלול "זמן סליחות - זמן סולחה" עושים סוף לסכסוכים עסקיים ולמריבות במשפחה ובקהילה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו באב תשע"ח

לקראת חודש אלול וערב השנה החדשה משיק משרד עו"ד גלעד קורינאלדי שירות ויוזמה משפטית - חברתית חדשה, "מחוץ לקופסא".

מדובר במיזם שעניינו סיום סכסוכים, תוך פרק זמן קצר ובחסכון של משאבים, זמן ועוגמת נפש מיותרים.

מה החידוש בפרוייקט? שאלנו אותו, "מדובר בשירות חדש ואינטנסיבי בתשלום, הניתן לאנשים פרטיים, משפחות ועסקים המעוניינים לסיים סכסוכים ולנקות 'שולחן, כיס ולב' ולצאת לדרך חדשה. השירות מוצע לרציניים בלבד, תוך עשיית שימוש במתודות ובניסיון מקצועי עשיר".

למי זה מיועד? "לאנשים פרטיים/גורמים עיסקיים המצויים בעיצומו של סכסוך בלתי פתור זמן רב, ושהתעייפו מתהליכים משפטיים ארוכי וטווח והגיעו לתובנה ובשלות "לחתוך" ולסיים את הסכסוכים בהסכמות באמצעות גורם שיצליח לשחרר 'מחסומים' המונעים הגעה להסכם".

מטרה המיזם? סיום הסכסוך תוך "פירוק מטענים" ונטלים מיותרים והתקדמות וכניסה לשנה החדשה בלב חדש ונקי, לאחר קיום "סולחה" ומתיחת קו על העבר, ע"י הסדרה משפטית מקצועית בהסכם.

מה מיוחד ב timing? זמן סליחות = זמן סולחה. המימד המיוחד של "זמן מסוגל" בלוח השנה היהודי ובפרט בחודש אלול, ערב ימי הדין והחגים, הוא פתח וחלון הזדמנות נהדר לאנשים נבונים, לסיים במאמץ מרבי ממוקד, בסיוע אנשי מקצוע סכסוכים ממושכים ו"תקועים", עד ליציאת "עשן לבן" והגעה לסיום הסכסוך בהסדר מוסכם טרם כניסה לימים הנוראים.

איך זה עובד תכל'ס ?לאחר ששני הצדדים פנו ונתנו הסכמתם בכתב לתהליך והעבירו מסמכים ותשלום ראשוני, נכנס צוות המשרד לבדיקת היתכנות ראשונה ומהירה שבסופה מתקבלת החלטה אם הסכסוך פתיר אם לאו. בהנחה שעמדת הגורמים המקצועיים היא שניתן להגיע לפתרון מוסכם, פועל המשרד תוך מקסום אופטימאלי של ארגז הכלים האסטרטגי העומד לרשותו לפתרון הסכסוך בהסכמה.

כמה זמן זה לוקח וכמה זה עולה? "מדובר בשירות אינטנסיבי 'מסביב לשעון' ומוגבל בזמן בטווח שנע בין ימים לשבועות ספורים. התשלום הוא פר סכסוך (כל סכסוך בנפרד) ונגזר ממספר פרמטרים (סכום הסכסוך, משך הסכסוך, מספר הגורמים, היקף החומר המשפטי ועוד).

למה זה כדאי? "סילוק סכסוכי עבר פותח הזדמנויות והצלחות חדשות, לא רק בנפש אלא בעסקים וגם כלפי שמיא. כל זה לצד חסכון מוכח בהוצאות, זמן, משאבים ובעיקר, הסרת עגמת נפש וכאב לב מיותרים בני שנים, הפותחים הזדמנות להיכנס ברגל ימין לשנה החדשה ויציאה למרחבי עשייה, יצירה והזדמנויות חדשות".