נתניהו נפגש עם מתגייסים בבקו"ם
נתניהו נפגש עם מתגייסים בבקו"ם צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הבוקר (חמישי) בבסיס מיטב בתל השומר בו נערך היום גיוס יולי 2018 למשמר הגבול ולחטיבת הצנחנים.

"אנחנו מנהלים חזיתות קשות גם בדרום וגם בצפון, בסופו של דבר המעמסה על הגנת גבולות המדינה והגנת המדינה נופלת עליכם", אמר נתניהו למתגייסים.

נתניהו סיפר בתשובה לשאלתו של אחד החיילים על גיוסו לצה"ל וראשית שירותו. "עשיתי טירונות צנחנים במסגרת שירות בסיירת מטכ"ל", השיב ראש הממשלה. "בשבילי זה היה תענוג גדול לעשות טירונות צנחנים עם חבר'ה נהדרים".

"כל הכבוד לכם", בירך נתניהו את המתגייסים. "אתם ממש בחוד החנית ואני מעריך את זה ואני יכול להגיד לכם שאני מאחל לכם שתעברו טירונות קשה, כי זה יקל עליכם בהמשך גם בשירות ואחר כך גם בחיים".

"תסתכלו תמיד אחד על השני, כל אחד מכם מגן גם על השני. אני יודע שאתם תצאו מכאן אנשים אחרים, הרבה יותר חזקים ממה שאתם חושבים, עם תרומה אמיתית להבטיח את עתידה של מדינת ישראל וזו המשימה הגדולה. משימה גדולה ואני רוצה להגיד גם זכות גדולה שיש לכם", הוסיף.

לדבריו, "אנחנו במערכה. זה כרוך בחילופי מהלומות, אבל בסופו של דבר זה מבחן של כוח רצון. אנחנו ממצים את כל האפשרויות, אבל אנחנו מאוד-מאוד נחושים להגן על גבולותינו. אנחנו נעשה מה שצריך כדי לשמור על הביטחון, לא רק של יישובי עוטף עזה, אלא של מדינת ישראל".

נתניהו מלווה מתגייסים בשרשרת החיול
נתניהו מלווה מתגייסים בשרשרת החיול צילום: חיים צח / לע"מ