טוקר: מתגעגעת לבית בגוש קטיף

אניטה טוקר, זוכת פרת מוסקוביץ' לציונות, שגורשה מביתה בנצר חזני לפני 13 שנים מספרת בראיון לערוץ 7 על התחושות הקשות 13 שנים אחרי הגירוש.

"גרתי בגוש 30 שנים. נולדו לי שם ילדים ונכדים וקיוויתי שייוולדו לי שם גם נינים. הייתי חקלאית וגידלתי ירק ופרי. לפני 13 שנים החריבו את ביתי והיום, כשאני רואה את המצב ברצועת עזה, אני מרחמת על הערבים שם שהיו שמחים להיפטר מחמאס", אומרת טוקר.

מבחינה ביטחונית, מה היית רוצה שיעשו בעזה כדי שיהיה שקט?

ולם מבינים שיש אויב שרוצה רק לרצוח ולהשמיד יהודים, לכן חייבים להיפטר מהם. אני לא אשת ביטחון, אבל צריך לנקות את השטח מאותם אנשים שרוצים להרוג את אזרחי ישראל".

את לא כועסת על תושבי עוטף עזה שבתקופת התנתקות הפגינו נגדכם?

"בזמן הגירוש הם הפגינו נגדנו והיום הם מבינים שטעו. לדעתי, רובם היו רוצים שנחזור להקים את הגוש מחדש. אני הראשונה שמוכנה לחזור לגוש קטיף ולבנות מחדש את כל מה שהרסו. לפני כשלושה חודשים ביקרתי בעוטף עזה. כולנו הסכמנו שהמצב לא ישתנה וצריך לנקות את השטח כדי שבעוטף עזה ובכל הארץ יוכלו תושבי מדינת ישראל לחיות בשקט ושלווה".

כשאת שומעת אנשי צבא שפעלו בגירוש והיום מביעים חרטה ומספרים שהיו רק שליחים של הממשלה. את סולחת להם?

"לכל אחד חייב שיהיה קו אדום ולא להגיד שלחו אותי. אני לא אגיד לאף אחד מה הקו האדום שלו, אבל צריך להיות כזה.

הנכדים שלך שירתו בצבא ?

"כולם שירתו ואחד סיים בימים האחרונים שירות ביחידה מובחרת. זאת המדינה שלי ואף אחד לא ייקח ממני את המדינה".

הוא זועמת על מתן האפשרות לגלעד שרון להתמודד במסגרת הליכוד. "אסור להתחשב בו. מבחינתי הוא פושע וזה לא נראה הגיוני שמצביעי הליכוד יצביעו. אבל למדתי שבפוליטיקה אין הגיון. אין לי דאגה משרון ולא מהתקשורת המגוייסת אלא מאותה קבוצה שמאחוריהם. קבוצה של יחצ"נים שנעזרים בכסף שמגיע מבחוץ, והמגמה שלהם היא לחסל את את המפעל היהודי והציוני במדינת ישראל. בזמן הגירוש ביקשתי מאחד היחצ"נים המוכרים שיפעל בשבילנו תמורת 20 אלף דולר. הוא אמר לי, 'שרון משלם פי 10 ממה שאת מציעה. אני לא אקח את הכסף כי אין לכם סיכוי'".

אניטה ומשפחתה עדיין מתגוררים באתר הקראוונים הזמני יחד עם חבריהם מקהילת נצר חזני ועוסקים בחיזוק הקהילה בניסיון להתגבר על המכשולים הרבים ולהצליח לבנות מחדש ישוב של קבע.

"לא היה שום פתרון לבית לכל מתיישב. רצו לפזר אותנו בכל מדינת ישראל כדי לפגוע בציונות ומי שלא רצה אותנו בגוש, מקבל את המגורשים בכל מדינת ישראל".

מדינת ישראל למדה את הלקח ?

"היום עם כל מה שקורה בעזה אני חושבת שמבינים היום את המצב".