רוקאביציה הערב מול שחקני נתניה
רוקאביציה הערב מול שחקני נתניה צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

אחרי חודש פגרה וחודש מונדיאל, הכדורגל הישראלי שוב כאן וכל כך התגעגענו אליו.

הערב (מוצאי שבת), חודשיים אחרי סיומה של עונת 2017/18, חזר הכדורגל הישראלי להתקיים באופן רשמי כשמפעל גביע הטוטו, המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי, יצא לדרך עם שני משחקים: מכבי חיפה אירחה את מכבי נתניה ואילו בני סכנין שאירחה את העולה החדשה והמפתיעה הפועל חדרה.

עבור סכנין וחדרה המשחק היה מאולץ, כששתי הקבוצות רחוקות מלהיות מוכנות לעונה הקרבה ובאה בליגת העל, וככה גם היה נראה תוצאת הסיום שעמדה על תיקו 0:0 חלש ומשעמם.

למשחק השני הערב, זה בין חיפה לנתניה שהתקיים באצטדיון סמי עופר הגיעו 9,000 צופים שקיבלו את שלהם בדקה ה-92. או אז ערן לוי, שנכנס כמחליף בשורות נתניה, בעט בעיטה אדירה אופיינית לו מ-30 מטרים היישר אל רשת שערה של המארחת הירוקה מחיפה. אחד מהשערים היפים שראינו בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי.

שערו של לוי איזן את התוצאה וקבע גם את תוצאת המשחק, תיקו 1:1, לאחר שרוקאביציה העלה את חיפה ליתרון בדקה ה-77, יתרון שהגיע משער מקרי ולא בזכות כדורגל גדול.

דווקא נתניה עשתה רושם גדול יותר הערב כשהמשיכה את תצוגת הכדורגל הנפלאה שלה מהעונה שעברה, כשלזכותה ייאמר שגם הצליחה לשמור על מרבית סגל השחקנים שלה. שובל גוזלן ויונס מולדה לחצו חזק את הגנת הירוקים כבר מהפתיחה ובדקה ה-9 אף קיבלו לזכותם בעיטת עונשין מ-11 מטרים. לצערה של נתניה, הבעיטה הייתה רעה וקוגבניה החמיץ את ההזדמנות לכבוש שער ראשון לעונת 2018/19.

למזלם, יש להם את ערן לוי. בסיום, 1:1 שלא מעיד הרבה על הצפוי לקרות העונה לשתי הקבוצות הללו.