יוגבל השימוש במלון שהוצת בירושלים

מפקד הכבאות בעיר ערך שימוע בעלי מלון הדירות שהוצת ביום שישי והתברר כי למקום אין אישורי כיבוי אש. אחת הקומות נסגרה לגמרי.

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

זירת הדליקה בירושלים
זירת הדליקה בירושלים
צילום: שירותי הכבאות וההצלה

שירותי הכבאות זימנו היום (ראשון) לשימוע את בעלי מלון הדירות "יפו 60" בו פרצה דליקה ביום שישי לפנות בוקר.

באירוע נפגעו ארבעה בני משפחה באורח קשה וקשה מאוד, וחולצו ע"י לוחמי האש.

במהלך השימוע שערך מפקד כבאות והצלה במחוז ירושלים, טפסר משה סויסה, התברר כי למלון הדירות אין אישורי כבאות ואמצעי הגנה מאש רבים חסרים או לא קיימים. עוד התברר כי הוסב ופועל כמלון, בלי אישור עסק מתאים וללא כל התאמה של המקום לשהיית אורחים מבחינת בטיחות אש.

בשל כך, הורה מפקד המחוז על הגבלת השימוש בנכס וסגירת הקומה המהווה סכנה לנפש ורכוש שאינה עומדת באישורים שניתנו למקום.

בשאר המבנה הוחלט לתת צו סגירה על תנאי למשך שבועיים בהם יתחייבו בעלי המקום להסדיר את כל אמצעי הבטיחות וההגנה מאש במקום. במידה ודבר זה לא יתקיים, המקום ייסגר לחלוטין ללא שימוע נוסף.

טפסר משה סויסה, מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים, אמר כי "השימוע שקיימנו היום והסגירה של חלק מהמלון הם המשך ישיר לתקלות הבטיחות החמורות שזיהינו במקום בשעת השריפה. בשלב זה, סגרנו את החלק המסוכן יותר בבניין, אולם אנחנו מתכוונים לבדוק מקרוב את הטיפול של בעלי המלון באמצעי הבטיחות וההגנה מאש ועשן, ובמידה והם לא יעשו זאת, אנחנו נסגור את המקום כולו לאלתר".

"אנחנו מתכוונים בסיוע עיריית ירושלים והאגף המשפטי של כבאות והצלה מחוז ירושלים, להגביר את האכיפה בעסקים ונכסים אשר לא עומדים בסידורי בטיחות אש והגנה מאש ולמצות את הדין עם אנשים המזלזלים בחוק ומסכנים ביודעין את הציבור", הוסיף מפקד המחוז.