אחדות ירושלמית לטובת הציונות הדתית

סיעות הבית היהודי והאיחוד הלאומי ירוצו יחד למועצת העיר ירושלים. במקום הראשון חגית משה ואחריה יהודה (גורי) פרוידיגר.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

כתובת אחת נאמנה לכל הדתיים בירושלים
כתובת אחת נאמנה לכל הדתיים בירושלים
צילום: יח''צ

מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי סיכמו היום (ראשון) לרוץ כסיעה אחת משותפת ומאוחדת לבחירות המוניציפאליות בירושלים.

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הכספים חגית משה תהיה במקום הראשון, ובמקום השני ברשימה יוצב איש החינוך יהודה (גורי) פרוידיגר, תושב פסגת זאב, סמנכ"ל קריית החינוך שעלבים ובעבר מזכ"ל תנועת הנוער "עזרא".

הסכם האחדות נחתם בין מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך וביןמנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר שבירכו שניהם על המהלך.

ייתכן כי מדובר ביריית הפתיחה לאיחוד הרשימות בבחירות הארציות, עליהן עדיין דנים יושבי ראש המפלגות והשרים נפתלי בנט ואורי אריאל.

לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים אמרה חגית משה, ראש הסיעה המשותפת, כי "זו בשורה של ממש לעיר ירושלים ולציונות הדתית כולה. אני תמיד מעודדת חיבורים ודווקא כעת הציבור הדתי לאומי בירושלים צריך בית אחד וכתובת אחת מנצחת. האחדות שאנו מציגים היום היא מחוייבת המציאות ותוכיח עצמה כבר ביום שלאחר הבחירות.

''אני משוכנעת שהחיבור בירושלים משמעותי מאוד ויהווה זרז לחיבור הנחוץ בבחירות לכנסת. גורי ואני נשלב כוחות ונפעל לטובת הציבור הדתי לאומי ולטובת העיר ירושלים".

פרוידיגר סיכם ואמר, "האיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי משדר כתובת אחת נאמנה לכל הדתיים בירושלים, שתתן מענה לפרט ולכלל ותפעל לחיזוק ירושלים בכל התחומים ולמיצוב מעמדה כעיר הבירה של מדינת ישראל. מהיכרותי האישית עם חגית משה, אני בטוח שנעבוד ביחד בשת"פ פורה לקידום העיר ירושלים והציבור הדתי לאומי".

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך אמר כי ''לציבור הציוני דתי בירושלים יש כעת כתובת אחת. ההרכב הנוכחי מחבר את הציונות הדתית הקלאסית לרשימה אחת ואין ספק שהחיבור עם האיחוד הלאומי משמעותי מאד גם להמשך הדרך. אנו עוסקים כעת בהמשך גיבוש הרשימה ובצירוף דמויות מרכזיות בכדי לחבר ציבורים נוספים ולהיות הרשימה החזקה והמשמעותית ביותר במערכת הבחירות בירושלים''.

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר בירך על המהלך ואמר: "אנחנו באיחוד הלאומי עמלים למען אחדות הציונות הדתית והמחנה הלאומי כולו וירושלים היא אחת הערים החשובות ליישם זאת. אני שמח על כך שמצאנו את הדרך המשותפת לרוץ יחד ואני כולי תקווה כי זו רק ההתחלה באחדות הציונות הדתית הן ברמה המוניציפאלית והן ברמת הלאומית''.