השר קרא במתקפה: "סחיטת כספי ציבור"

"אנחנו רוצים שהאירוויזיון יתקיים בישראל", אמר שר התקשורת, ''אבל זה לא קודש הקודשים כשמדובר בסחיטת כספי הציבור".

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

איוב קרא
איוב קרא
צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש 90

שר התקשורת איוב קרא (הליכוד) תוקף את מנהלי תאגיד השידור הציבורי "כאן" על רקע תכנון האירוויזיון בישראל בשנה הבאה.

בראיון ששודר ב"חדשות 20" טען השר קרא כי הנהלת התאגיד סוחטת את כספי הציבור, "זה לא סוד שאנחנו רוצים שהאירוויזיון יתקיים בישראל וזה חשוב כלכלית, ציבורית, תדמיתית לישראל, אבל אי אפשר להיסחט כל הזמן. להביא לסחיטה של המערכת כולה, וזה בכל דבר היום, כאילו מקודש כדי שיתקיים האירוויזיון.

''מבחינתי זה לא קודש קודשים כשמדובר בסחיטת כספי הציבור במדינת ישראל. אנחנו נתנו להם אופציות להעמיד ערבות עד הראשון לשמיני מהכספים שמגיעים להם. צר לי שהם לוקחים את זה למקום אחר, שהם רוצים ערבות בעצם מהמדינה. צר לי שאנחנו כל הזמן נסחטים בהליך הזה מאז שהתחלנו ללכת לכיוון קיום האירוויזיון בישראל".

עוד אמר השר קרא, "אמרנו מההתחלה, אנחנו מוותרים על הפיצול של החדשות אבל מצד שני אנחנו יודעים שיש מספיק כסף שם, שהוא בעצם נמצא ויכול לתת פתרון לאירוויזיון. רוב הכסף יבוא הרי מפרסום וחסויות, כך שהאירוויזיון יכול להתקיים כמעט בחינם.

''הדבר היחידי הוא שצריך לתת ערבות כרגע והערבות הזאת לא עולה כסף והיא לא התחייבות כספית, היא בסך הכל התחייבות שבעצם מאפשרת לאירוויזיון להתקיים והם בכל זאת שם מרגישים שאנחנו סחיטים ורגישים והם פחות", הוסיף קרא.