מדליית כסף לישראל בג'ודו

היום השלישי של תחרות הגראנד פרי בג'ודו המתקיימת בזאגרב, הסתיימה עם מדליה רביעית לזכות המשלחת הישראלית - אורי ששון זכה בכסף

נרי וייס ,ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ח

הביא מדליה. אורי ששון
הביא מדליה. אורי ששון
צילום: איגוד הג'ודו

נקמה ישראלית על אדמת קרואטיה. מדליה רביעית לישראל בתחרות הגראנד פרי ג'ודו שבקרואטיה. שבוע לאחר שאלופת ליגת העל בכדורגל, הפועל באר שבע, הושפלה בידי דינמו זאגרב הקרואטית במסגרת מוקדמות ליגת האלופות בתוצאה 5:0, ממשיכה משלחת הג'ודוקאים הישראלים להיראות טוב ולספק תוצאות מצויינות על אדמת קרואטיה.

המשלחת שבשבת האחרונה זכתה במדליית זהב בתחרות הגראנד פרי ג'ודו, זכתה היום, ביום השלישי של התחרות היוקרתית, במדליה הרביעית שלה כשהג'ודוקא הבכיר אורי ששון זכה במדליית הכסף.

עבור ששון והמשלחת הישראלית זוהי אמנם אכזבה מעט, לאור העובדה כי ששון, מדליסט אולימפי האמין שיכול לשחזר את הישג השיא שלו בקטגוריית המשקל הפתוחה מעל 100 ק"ג, אך לצערו הוא כשל וזו ממשיכה למעשה את התקופה הרעה שלו כשגם באליפות אירופה שהתקיימה בארץ סיפק משחקים לא טובים שהדיחו אותו מוקדם מהצפוי.

ששון אמנם ניצח ארבעה קרבות היום, אך נכנע בגמר לאיפון של הגאורגי גוראם טושישווילי.

אגב, לששון קרה מקרה דומה שקרה לו במשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, מהם הוא יצא כמדליסט אולימפי. בסיבוב השני אליו עלה אוטומטית הכניע ששון את גלימזיאן קריקבאי הקזחי שספג שלושה עונשים. בסיום הקרב מיהר הקזחי לעזוב את המזרן וסירב ללחוץ ללחוץ את ידו של הישראלי, מעשה שככל הנראה יגרום לו לעונש. כזכור, מקרה דומה קרה לששון גם באולימפיאדת ריו כאשר ניצח את איסלם אל- שיהאבי המצרי שסרב אף הוא ללחוץ את ידו של הג'ודוקא הישראלי הבכיר.

האליפות היוקרתית הינה האליפות הראשונה בה הניקוד שישיגו הספורטאים ישמשו אותם לקראת האולימפיאדה הבאה, דבר אותו סימנו במשלחת הישראלית כמשימה בעלת ערך רב. כבר אמש, עם זכייתו של טל פליקר במדליית הזהב אמרה השרה רגב כי החליטה שענף הג'ודו "יוכרז כענף מועדף שיזכה לתקצוב גדול יותר".

"שאפו ענק לנבחרת ישראל בג'ודו שפותחת ברגל ימין את צבירת הניקוד וההכנות לטוקיו 2020. אני מודה לכל הג'ודאיות והג'ודאים, למאמנים אורן סמדג'ה ושני הרשקו וליו"ר האיגוד משה פונטי על הכבוד שהם מביאים למדינת ישראל ולספורט הישראלי. הם ממשיכים להוכיח בכל פעם מחדש כי ההחלטה שלי להציב את ענף הג'ודו כענף מועדף שזוכה לתקצוב גדול יותר היתה נכונה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il