איתן ברושי
איתן ברושי צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

משפט שדה: יו''ר המחנה הציוני אבי גבאי דורש מח''כ איתן ברושי להתפטר מהכנסת לאלתר בעקבות עדות שפורסמה בחדשות עשר, מאישה הטוענת כי ברושי הטריד אותה לפני 15 שנה.

''שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת'', אמר גבאי.

עדות האישה מצטרפת לתקרית המביכה שאירעה לפני כשבועיים כאשר ח''כ ברושי נגע בישבנה של חברתו לסיעה ח''כ איילת נחמיאס ורבין והתנצל על כך מיד.

יו''ר הוועדה לביקורת המדינה ח''כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה כי ״די היה במעשה המגונה החמור שעשה ברושי בחברת כנסת כדי להביא לסילוקו מהחיים הפוליטיים, ועכשיו קיבלנו הוכחה נוספת לכך. לברושי ולעברייני מין מסוגו אין מקום בכנסת ובציבוריות.

''אמנם אין דרך כרגע להדיחו נגד רצונו, אך אני קוראת לו להתפטר לאלתר ולהפסיק לבייש אותנו. אעשה כל שביכולתי כדי להפסיק את כהונתו. אם יש נשים נוספות שהטריד בעבר, אני מפצירה בהן להתלונן, או לכל הפחות לפנות אלי ולספר לי על כך״, הוסיפה יחימוביץ'.

ח''כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני) אמרה הערב, ''זאת עדות על פגיעה מינית. ח"כ איתן ברושי שמואשם בה, צריך ללכת''.

חברות הכנסת ממרצ תמר זנדברג ומיכל רוזין קראו גם הן לחבר הכנסת ברושי להתפטר מהכנסת, "במקום לאיים בתביעת השתקה הזויה, מוטב היה כי ח"כ ברושי יכיר פומבית במעשיו ויקח אחריות מלאה עליהם. נראה על פניו כי מדובר בהתנהגות שיטתית של הטרדות, ולא יתכן שנבחר ציבור כזה ימשיך בתפקידו. אנו קוראות לאיתן ברושי להתפטר מהכנסת לאלתר".

ח''כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) מסרה, ''אני קוראת לגבאי ולבני להודיע לח"כ ברושי שהסתיימה חברותו בוועדות הכנסת ולהטיל עליו סנקציות אם לא יתפטר. אפס סבלנות להטרדות ותקיפה מינית. זו הדרך היחידה''.

עו״ד אילן בומבך, בא כוחו של ח״כ ברושי, מסר בתגובה לעדות שפורסמה בחדשות עשר, "תמוה הדבר שעכשיו מועלית טענה על מעשה שאירע כביכול לפני 15 שנה. המקרה מעולם לא התרחש, ח״כ ברושי מעולם לא ביצע שום מעשה של הטרדה. כאיש פוליטי צבר ברושי מטבע הדברים גם מתנגדים ועל כן העיתוי אינו מקרי. בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד מוציאיה".