ערן לוי, קפטן מכבי נתניה
ערן לוי, קפטן מכבי נתניה יוני קמפינסקי

למכבי נתניה נמאס. בצעד דרסטי ונדיר, הודיעה הערב הקבוצה מהשרון כי היא משחררת את כוכבה הגדול, ערן לוי. לוי, שרק אמש השווה עבור קבוצתו בחמש השנים האחרונות את התוצאה מול מכבי חיפה במשחק הראשון לעונת 2018/19, משער מ-30 מטרים, שמע מוקדם יותר היום כי הוא בדרך לצאת מהמועדון הנתנייתי, זאת לאור העובדה כי לא נכלל בהרכב הפותח אמש במשחק גביע הטוטו מול חיפה.

בחשבון האינסטגרם שלו כתב לוי: "לכל אוהדי מכבי נתניה היקרים, אני מעולם לא ביקשתי או אמרתי שאני רוצה לעזוב את המועדון, זה יצא מכל פרופורציה וחבל שאנשים נותנים יד לשמועה כזו. אמרתי ואומר זאת שוב - אני שחקן מכבי נתניה לכל דבר ואם יהיה שינוי זה כבר משהו אחר, אבל מעולם לא ביקשתי לעזוב".

"במקום להתעסק במה שהשגנו אתמול אנשים בוחרים להתעסק בדברים לא רלוונטיים ומגעילים", כתב הקשר הוותיק בן ה-32 שזומן רק בחודש מרץ האחרון לראשונה בקריירת המשחק שלו למדי הנבחרת הישראלית. "את העניינים האישיים שלי מול גורמי ההנהלה אני מנהל טוב מאוד ולא צריך שדברים לא נכונים יתפרסמו ויגרמו לאי הבנות".

או אז התעורר הבעלים של נתניה, אייל סגל, ובעמוד הפייסבוק של הקבוצה כתב דברים אחרים לגמרי, לאחריהם החליט לשחרר את הכוכב הגדול של הקבוצה. "הפעולה המעשית הראשונה שנעשתה במכבי נתניה אחרי הגעתי היתה החתמת ערן לוי, ולא במקרה", כתב סגל, "לערן יש חלק מרכזי בהצלחת מכבי נתניה בשנתיים האחרונות ולכן, לפני כשנה כשחודש לו החוזה, נאמר לו מפורשות על ידי שמבחינתי החוזה לכל חייו ככדורגלן. החוזה הוארך לעונה נוספת כבר בינואר האחרון על פי בקשתו של ערן, למרות שהאופציה אפשרה בסוף העונה|.

"להפתעתנו, לא הרבה אחרי ההחתמה האחרונה בינואר 18, התחדש השיח בין לוי למנכ"ל בנושאי ההסכם, כאשר חלק מהמסרים במקביל דרך המאמן, אך מכיוון שמדובר בשחקן מפתח ובקפטן, ידענו להכיל את זה ולהעביר חזרה מסר ברור וחד משמעי שאנחנו מכבדים את הבקשה ונשקול אותה בחיוב כשתסתיים העונה".

לטענת סגל, הניצחון על בית"ר בעונה שעברה בתוצאה 4:1, היא שטרפה את הקלפים כולם ומרגע זה היחסים נקלעו למבוי סתום ממנו לא הייתה אפשרות אחרת אלא להיפרד. "רגע אחרי שריקת הסיום לניצחון המדהים, התחולל השבר. בראיון שנערך בסיום המשחק נשאלה שאלה מוזמנת על ידי הכתבת והושבה תשובה שהוכנה מראש, על תוכניות עתידיות והכל שלושה חודשים אחרי חתימת חוזה ותוך כדי שיח רצוף על ההסכם עם הנהלת המועדון. למרות שבמרבית המקומות זה היה מסתיים בדרך אחרת, בחרנו גם הפעם להבליג, אך לקיים שיחה חדה וברורה, שלא יקרו מקרים כאלו בעתיד וההסכם תקף עד לסיומו".

"במהלך הפגרה וגם בחודש האחרון שמעתי על משאים ומתנים שנערכים עם קבוצות אחרות, שמעתי ולא התייחסתי. כך היה גם בערב ט' באב, כשנודע לי בצורה חדה וברורה שנוצר קשר בין הפועל חיפה לשחקן ויש סיכומים. שמעתי ולא התייחסתי. ביום שישי האחרון השחקן יצר קשר עם המנכ"ל וביקש להיפגש היום על מנת לסכם על עזיבה. עודכנתי והוריתי לעצור את התהליך. כשהתיישבתי במקומי ביציע האוהדים באצטדיון, הבנתי שהאוהדים כבר מעודכנים מהשחקן", טען ותקף הבעלים סגל.

מדובר במכה גדולה עבור נתניה שהחליטה על הצעד הדרסטי באומץ, כשלוי הוא זה שאחראי כמעט בלעדי להעפלתה אל ליגת העל לפני שנתיים. בנוסף, לוי היה מלך הבישולים של ליגת העל בעונה שעברה עם 11 כאלה, ובסך הכל כבש 50 שערים ב-122 הופעות במדי הצהובים מנתניה.

כעת יצטרכו נתניה להסתדר בלעדיו ובלי ככל הנראה חברו לחוד ההתקפה, החלוץ הפורה דיא סבע שהיה מלך השערים בעונה שעברה בליגת העל.

ממכבי נתניה נמסר: "בעקבות האירועים של החודשים האחרונים, במיוחד של השבועות והימים האחרונים, היום לפני אימון הקבוצה נערכה פגישה משותפת בין הנהלת המועדון, הצוות המקצועי וקפטן הקבוצה בחמש העונות האחרונות, ערן לוי. בסיומה של הפגישה, הוסכם כי לאור המצב הנוכחי, לא ניתן להמשיך את ההתקשרות בין הצדדים ולכן סוכם כי ערן ישוחרר מהקבוצה והוא רשאי לחפש לעצמו קבוצה חדשה".

הנהלת המועדון מבקשת להודות לערן לוי על אין ספור רגעי אושר, על הצלחות, על שערים קסומים ועל כל מה שערן תרם למועדון מכבי נתניה. המועדון מאחל לערן לוי בהצלחה בעתיד, בכל קבוצה אשר יפנה אליה ובכל אשר יבחר לעשות".