עיתוני היהודים "עובדים עבור המוסד"

חברה במועצת מפלגת הלייבור של סקוטלנד העלתה השערה שהעיתונים היהודיים גויסו למאבק של המוסד נגד ראש מפלגתה, ג'רמי קורבין.

גיא כהן , י"ח באב תשע"ח

ג'רמי קורבין באירוע של הלייבור (ארכיון)
ג'רמי קורבין באירוע של הלייבור (ארכיון)
צילום: רויטרס

חברה במועצת מפלגת הלייבור של סקוטלנד העלתה השערה שהעיתונים היהודיים מסייעים למאבק של המוסד, במטרה למנוע ממפלגתה לנצח בבחירות בבריטניה.

מרי ביין לוקהרט העלתה את ההשערה בפוסט בפייסבוק, בתגובה לכך ששלושת העתונים היהודיים המרכזיים בבריטניה פרסמו מאמר מערכת זהה בעמודים הראשיים שלהם, בו הזהירו שהאנטישמיות דרדרה את מפלגת הלייבור תחת מנהיגותו של ג'רמי קורבין, וכי העוינות ליהודים מהווה איום "קיומי" ליהדות בריטניה.

"אם המטרה היא לייצר התנגדות לאנטישמיות, הרי שמדובר בגול עצמי מזהיר", טענה לוקהרט. "אם המטרה היא להיפטר מג'רמי קורבין כמנהיג לייבור, סיכוייה להצליח אינם גדולים, ומדובר באופורטוניזם נטול בושה".

"ואם זהו קמפיין בסיוע המוסד, למנוע את בחירתה של ממשלת לייבור אשר התחייבה להכיר בפלשתין כמדינה, זוהי התערבות שאין לקבלה בדמוקרטיה של בריטניה", הוסיפה.

לסיום, קבעה לוקהרט כי ישראל היא מדינה גזענית, וכי "משום שהפלשתינים גם הם שמיים, היא מדינה אנטישמית".

שלושת העיתונים – ה"ג'ואיש קרוניקל", ה"ג'ואיש ניוז" וה"ג'ואיש טלגרף" – פרסמו ביום רביעי את מאמר המערכת, שהזהיר כי "ערכיה ויושרתה של המפלגה שהיתה עד לא מזמן הבית הטבעי של הקהילה שלנו, נשחקו ע"י שנאת ישראל והיהודים נוסח קורבין. הכתם והבושה של האנטישמיות זורמים בתוך האופוזיציה של הוד מלכותה, מאז שג'רמי קורבין נבחר למנהיג ב-2015".