נתב"ג
נתב"גצילום: יוני קמפינסקי

הותר לפרסום כי משטרת ישראל עצרה תושב עוטף ירושלים שפרץ לרכב בחניון טרמינל 3 בנתב"ג וגנב ממנו M-16 מקוצר.

נגד הגנב, נור א-דין ג'זאווי בן 36 תושב הכפר א-רם צפונית לירושלים, הוגש כתב אישום.

האירוע התרחש באמצע חודש יולי סמוך לשעה 23:00, אז חיילת תושבת מרכז הארץ הגיעה עם אחותה לאסוף ברכבן קרובת משפחה שהגיעה מטיסה מחו"ל.

החיילת שישבה במושב הקדמי הניחה את נשקה מתחת לכסא ובמושב האחורי הניחה את תיקה שהכיל שתי מחסניות. השתיים החנו את הרכב בחניון הסמוך לטרמינל 3, והחיילת החליטה להשאיר את הנשק במכונית ומעליו להניח על המושב את התיק שיסתיר אותו.

הנאשם שהגיע לשטח נתב"ג ברכב, החנה את מכוניתו באיזור טרמינל 3 והחל להסתובב בחניון, כאשר ברשותו אמצעי אלקטרוני המאפשר פתיחת כלי רכב מרחוק.

הוא הגיע לרכב בו נסעה החיילת שחנה במקום, גרם לפתיחתו באמצעות לחיצה על האמצעי האלקטרוני וגילה כי ברכב מצויים חפצים.

הוא עזב את הרכב בכדי להיערך לגניבת החפצים, חזר כעבור דקות ספורת כאשר חולצתו מסתירה את פרצופו, נטל את הנשק והכניס אותו למזוודה שהיתה ברכב, ולאחר מכן עזב את המקום במונית שהסיעה אותו לבית חנינה.

צוות חקירה של משטרת ישראל בנתב"ג פתח בחקירה במהלכה הצליחו לאתר את האיש והוא נעצר מספר ימים לאחר מכן. בחקירה עלה כי החשוד הגיע לרמאללה סמוך למועד הפריצה שם ביקש למכור את החפצים שגנב. כלי הנשק לא אותר עד היום.

בחקירתו של הנאשם הצליחו החוקרים לאסוף ראיות נגדו בגין מעורבות בפריצות נוספות שביצע לכלי רכב באור יהודה, שם גנב באחד מהם תיק עם כרטיסי אשראי כסף מזומן וחפצים אישיים, וברכב השני מחשב נייד ומסמכים. נגד הנאשם הוגש כתב אישום ובקשת למעצר עד תום ההליכים.