שערוריית הכשרות: עכשיו מצלמה נסתרת

חמושים במצלמה נסתרת הגיעו צמד המגישים של 'קונקשן' לבולגריה כדי להתעמת עם בעלי המסעדות היהודיות המציגים תעודות כשרות מזוייפות.

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ח

שערוריית הכשרות: עכשיו מצלמה נסתרת-ערוץ 7
חמושים במצלמה נסתרת, קמיסר וקוביס
צילום: מתוך הסרטון

אחרי שלושה פרקי 'קונקשן' מחכימים (הונג קונג, מוסקבה, בנגקוק), ולפני פרק נוסף שצולם באיסלנד, מפיקים קוביס וקמיסר פרק קצר ומיוחד שנולד בעקבות שערוריית זיופי הכשרות במסעדות הישראליות והיהודיות בבולגריה.

הונאות כשרות יש לצערנו בכל העולם, גויים שמתחקים אחר הנהגות היהודי ומנסים בערמה לייצר מצג שווא לפיו בית העסק שלהם כשר. לרוב זה מתגלה במהרה, הרב המקומי מערב גורמי חוק והנוכלים מתקפלים כלעומת שבאו. ואולם נראה כי לסאני ביצ' שבולגריה, חוקים משלה.

כשהשניים נחשפו לידיעות על מסעדות טריפות בעיירת הנופש, המציגות עצמן ככשרות ואף מציגות תעודת כשרות מזויפות ללקוחות התמימים, הם עלו מיד על מטוס כדי להתעמת עם הנוכלים.

קוביס וקמיסר שרגילים להציע לנוסעים מקומות אפשריים לאכול בעולם, נטלו יוזמה ע"מ להדביר את התופעה, והפעם הם מציגים לצופים את המקומות בהם לא ניתן לאכול כשר. השניים הצטיידו במצלמה נסתרת, נכנסו למסעדות הטריפה והתוצאה בכתבה שלפניכם.

את זיכוי הרבים שינצלו כעת מנפילה ברשת הנוכלים הבולגרית, ביקש קובי סלע להקדיש לעילוי נשמת אביו, רבי מאיר סילם זצ"ל שהיה מקפיד מאוד על כשרות המאכלים ובקרוב יחול יום היארצייט הראשון שלו.

-------------

אפרים קמיסר, סוכן נסיעות ואיש רדיו, וקובי סלע, איש תקשורת ובעלים של משרד יח"צ דתי/חרדי חברו יחד למיזם מרתק שעורר עניין כבר בשלב הצילומים המוקדם.

קונקשן, היא סדרת סרטוני וידיאו בני 20 דקות, בה מטיילים ומסבירים המגישים מה האפשרויות התיירותיות והדתיות העומדות לרשותו של נוסע שומר מצוות בכל שעות ההמתנה בעיר בעודו ממתין לטיסת ההמשך שלו, הקונקשן. הסדרה מצולמת בערים המרכזיות בעולם המשמשים בד"כ, לטיסות המשך. לעיתים, עצירת הביניים נובעת מאילוץ, אך לעיתים אפשרויות התיירות כה מזמינות - עד שהנוסע מתכנן מלכתחילה עצירה כדי ליהנות מטיול בן כמה שעות בעיר, סוג של טיול בונוס בדרך אל, או, מהנסיעה המקורית.

בכל פרק נחשפים הצופים למקומות מעניינים במרחק נסיעה סביר משדה התעופה: תחילה, האפשרויות הרוחניות והקולינריות הממוקמות בקרבת מקום, בתי כנסת, מסעדות כשרות, מרכזי קניות משמעותיים, וכן גם אטרקציות תיירותיות המתאימות לציבור שומר מצוות. הפרק מספק הסברים על העלויות הצפויות בכל מקום ומאפשר לנוסע לבחור בין האטרקציות ולתכנן את הזמן מראש...

אנחנו מזמינים אתכם להתחבר. קונקשן.