שמעון ריקלין דורש פיצוי משלום עכשיו

שמעון ריקלין דורש פיצוי של מאה אלף ש"ח מארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" ומערן צ'רפק: "פרסמתם דברי שקר עלי".

ערוץ 7 , כ"ג באב תשע"ח

שמעון ריקלין
שמעון ריקלין
צילום: פלאש 90

הפרשן המדיני שמעון ריקלין פנה הערב (מוצאי שבת) באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר לתנועת השמאל הקיצונית "שלום עכשיו" ולאושיית הטוויטר ערן צ'רפק ודרש מהם פיצוי על סך מאה אלף ש"ח, פרסום התנצלות והבהרה.

צ'רפק פרסם כי ריקלין הוא שהפיץ וזייף הודעות ביום השבת כדי לצבוע את מחאת הדרוזים בגוון פוליטי ואילו בעמוד הרשמי של תנועת שלום עכשיו נכתב כי, "התקשורת הימנית הפיצה את השקר החובבני והמעליב" ונכתב כי ריקלין והצל לא מבינים את השמאל הישראלי.

הדברים התייחסו לפרסום לכאורה בשם פעלי מפלגת העבודה שהופץ על ידי הצל, אלא שריקלין כלל לא היה שותף וקשור לפרסום.

במכתבו של עורך דין בן גביר לתנועת שלום עכשיו נכתב בין היתר, "מרשי מר שמעון ריקלין, סמך ידי לפנות אליכם כדלקמן: כפי שברור לכם מרשי לא הפיץ כל הודעה מפוברקת, לא היה שותף להפצת פרסום על תכתובת פנימית כביכול במפלגת העבודה, ובמאמר מוסגר אציין כי מרשי לא כותב ברשת בשבת ...מעבר לכל אלה אדגיש כי כל פרסום של מרשי נבדק בקפידה על ידיו, וודאי שהטענה כי פרסם הודעה מפוברקת היא טענה שיקרית ומכפישה שמסבה נזק רב למרשי. לצערי הפרסום שלכם צבר תאוצה רבה ובצאת השבת התקבלו אצל מרשי תגובות רבות וקשות".

עורך דין בן גביר מצטט את חוק איסור לשון הרע וקובע במכתבו כי הדברים שנאמרו כלפי ריקלין הביאו לביזויו, להשפלתו, הפכו אותו מטרה לשנאה לעג ובוז, ואף פגעו במשלח ידו העיתונאי.

"לצערי הפגיעה כבר החלה להתרחש: כאמור מרשי מוצף בתגובות כתוצאה מדברי הבלע שלכם והנזק הוא לא רק על עצם פרסום הדברים, אלא גם פגיעה במוניטין המוכר של מרשי, והפיכתו לעיתונאי רשלן שלא בודק את הדברים. גם הטענה כי מרשי פרסם פרסום בשבת – גם היא גורמת לו נזק רב ודאי בקרב החברה בה הוא מתגורר ובקרב המערכת בה הוא פועל: מרשי שומר שבת, מכשיר הסלולארי שלו מכובה ביום זה ואין ספק כי הטענה ולפיה אדם דתי שומר תורה ומצוות כותב ברשת בשבת מסבה לו נזק ופגיעה קשה"

בסיום דבריו הודיע עורך דין בן גביר לאנשי שלום עכשיו כי אם לא ישלמו את הפיצוי תוגש תביעה לבית המשפט, כמו כן דורש בן גביר מאנשי שלום עכשיו פרסום התנצלות והבהרה וכמובן הסרת הפרסום באופן מיידי.

מכתב דומה נשלח גם לערן צ'רפק אשר טען כי ריקלין זייף את הודעת הווטסאפ כדי לצבוע את מחאת הדרוזים בגוון פוליטי, כאשר גם ממנו דורש ריקלין סכום של מאה אלף ש"ח וכן פרסום התנצלות והבהרה.