בעקבות האיום: בשלום עכשיו מתנצלים

בתנועת שלום עכשיו מתנצלים בפני שמעון ריקלין על הציוץ ממנו השתמע כאילו הוא זה שהפיץ תכתובת וואטסאפ מזויפת בנוגע למחאת הדרוזים.

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ח

יקבל את ההתנצלות? שמעון ריקלין
יקבל את ההתנצלות? שמעון ריקלין
צילום: פלאש 90

בתנועת "שלום עכשיו" התנצלו הלילה (ראשון) בפני הפרשן המדיני של ערוץ 20, שמעון ריקלין, לאחר שזה איים אמש לתבוע את התנועה.

בציוץ שפורסם בחשבון הטוויטר של שלום עכשיו נאמר, "באחד מציוצינו התייחסנו לתכתובת וואטסאפ מזויפת שיוחסה לאנשי מפלגת העבודה והופצה על ידי גורמי ימין. מהניסוח שלנו ניתן היה להבין שמאחורי התכתובת והפצתה עומד איש הימין הקיצוני שמעון ריקלין. הדבר אינו נכון ועל כן, הציוץ נמחק ואנו מתנצלים על הטעות שייחסה לריקלין גם ציוץ בשבת".

אמש פנה ריקלין באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר לתנועת השמאל הקיצונית "שלום עכשיו" ולאושיית הטוויטר ערן צ'רפק ודרש מהם פיצוי על סך מאה אלף ש"ח, פרסום התנצלות והבהרה.

צ'רפק פרסם כי ריקלין הוא שהפיץ וזייף הודעות ביום השבת כדי לצבוע את מחאת הדרוזים בגוון פוליטי ואילו בעמוד הרשמי של תנועת שלום עכשיו נכתב כי, "התקשורת הימנית הפיצה את השקר החובבני והמעליב" ונכתב כי ריקלין והצל לא מבינים את השמאל הישראלי.

הדברים התייחסו לפרסום לכאורה בשם פעלי מפלגת העבודה שהופץ על ידי הצל, אלא שריקלין כלל לא היה שותף וקשור לפרסום.

עורך דין בן גביר ציטט במכתבו את חוק איסור לשון הרע וקבע כי הדברים שנאמרו כלפי ריקלין הביאו לביזויו, להשפלתו, הפכו אותו מטרה לשנאה לעג ובוז, ואף פגעו במשלח ידו העיתונאי.

"לצערי הפגיעה כבר החלה להתרחש: כאמור מרשי מוצף בתגובות כתוצאה מדברי הבלע שלכם והנזק הוא לא רק על עצם פרסום הדברים, אלא גם פגיעה במוניטין המוכר של מרשי, והפיכתו לעיתונאי רשלן שלא בודק את הדברים. גם הטענה כי מרשי פרסם פרסום בשבת – גם היא גורמת לו נזק רב ודאי בקרב החברה בה הוא מתגורר ובקרב המערכת בה הוא פועל: מרשי שומר שבת, מכשיר הסלולארי שלו מכובה ביום זה ואין ספק כי הטענה ולפיה אדם דתי שומר תורה ומצוות כותב ברשת בשבת מסבה לו נזק ופגיעה קשה".

בסיום דבריו הודיע עורך דין בן גביר לאנשי "שלום עכשיו" כי אם לא ישלמו את הפיצוי תוגש תביעה לבית המשפט, כמו כן דורש בן גביר מאנשי שלום עכשיו פרסום התנצלות והבהרה וכמובן הסרת הפרסום באופן מיידי.

מכתב דומה נשלח גם לערן צ'רפק אשר טען כי ריקלין זייף את הודעת הווטסאפ כדי לצבוע את מחאת הדרוזים בגוון פוליטי, כאשר גם ממנו דרש ריקלין סכום של מאה אלף ש"ח וכן פרסום התנצלות והבהרה.