בקרוב: סממנים ישראליים באבו דאבי

אחרי שהחליטו באיגוד הג'ודו הבין-לאומי לקחת מבירת איחוד האמירויות את אירוח טורניר הגראנד סלאם בשל החרם על ישראל, מסתמנת פשרה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ח

סמדג'ה וששון. בקרוב באבו-דאבי?
סמדג'ה וששון. בקרוב באבו-דאבי?
צילום: איגוד הג'ודו

הלחץ הישראלי עבד. שבועיים בלבד אחרי שהחליטו לאסור על איחוד האמירויות לארח טורנירי גראנד סלאם, הערבים מתקפלים.

לאור מקרי העבר הרבים בהם נאסר על ספורטאים ישראלים להתחרות תחת סממנים ישראליים בטורנירים שונים בנסיכת האמירויות, נראה כי בקרוב אלה יוכלו להופיע לראשונה בהיסטוריה תחת הדגל הישראלי ובמקרה של זכיה במדליית זהב אף להשמיע את המנון "התקווה".

ההחלטה ההיסטורית מגיעה לאחר לחץ ישראלי ובין-לאומי גדול על ראשי המדינה הערבית, כשעל פי פרסום של עדי רובינשטיין ב'ישראל היום', נראה כי מסתמנת פשרה ונסיכת האמירויות תוכל לארח שוב טורנירים גדולים בכפוף להופעת דגל ישראל בכל מקום ברחבי המדינה.

אם אכן דבר זה יקרה תהיה זו היסטוריה של ממש כשאת המאבק מוביל מוריס וייזר ההונגרי, יו"ר איגוד הג'ודו הבין-לאומי ומי שמוקיר ומכיר את הג'ודו הישראלי היטב.

משמעות הדבר היא כי דגל ישראל יהיה נוכח בכל מקום רשמי: באתר התחרות, בלוח התוצאות וכמובן על החלוק של הלוחמים והלוחמות, דבר שיהווה אירוע פורץ דרך ביחסים בין המדינות ובספורט הישראלי בכלל, נוכח העובדה שעד כה ישראלים וישראליות אמנם הורשו להשתתף בתחרויות, אך זהותם הישראלית, בין שבג'ודו, בשיט או בטניס, נמחקה לחלוטין.

באיגוד הג'ודו הישראלי לא קיבלו הודעה רשמית בנושא, ועד שזה יקרה הם נמנעים מלהגיב על הדברים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il