הטרדות טלפוניות ואיומים ברשת

יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו ומשפחתו סובלים מהטרדות טלפוניות ואיומים ברשת, זאת משום שהעז להתבטא נגד קהילת הלהט"ב.

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ח

הטרדות ואיומים. הרב עמיחי אליהו
הטרדות ואיומים. הרב עמיחי אליהו
צילום: איגוד רבני קהילות

לאחר פרסום מאמרו של הרב עמיחי אליהו, יו"ר איגוד רבני קהילות, נגד קהילת הלהט"ב, הוא ובני משפחתו מקבלים מדי יום שיחות טלפון מטרידות.

"מאז שפרסמתי את המאמר באינטרנט אנחנו נתונים במשפחה להתקפות אינטנסיביות" טען הרב ופרט, "זה אומר הזמנות שירותים אלינו לבית, אנשים שמתקשרים כל הזמן. הגענו למצב שהילדים שלי פשוט ניתקו את הטלפון". לטענתו, מדובר בפעולה של חברי קהילת הלהט"ב, שפרסמו את מספר הטלפון שלו באתרים ברשת.

מלבד ההטרדות הטלפוניות, נתונים הרב אליהו ומשפחתו גם לאיומים ברשת, הכוללים איחולים מזעזעים והשמצות.

"אנשים כותבים על הילדים שלי כל מיני דברים מאוד לא נעימים. זו תחושה קשה מאוד שאי אפשר לומר את מה שאתה חושב בלי שתחווה את ההתקפה האינטנסיבית הזו", הסביר הרב.

הרב אליהו, שבחר להתבטא בפומבי כנגד מאבק הקהילה הלהט"בית בחוק הפונדקאות, התרעם כנגד סתימת הפיות שחווה "זה לא סביר שבמדינת ישראל יש מישהו אחד שמותר לו לדבר, שעמדתו היא המוסרית, ומי שרוצה למחות לא יכול להביע את עמדתו".

הוא פירט, "יש מי שמותר לו לסחור בבני אדם, לסחור בילדים, לסחור בנשים, להביא לעצמו ילד, ומי שרוצה להביע עמדה של תורה לא יכול".

"זה מזכיר את התקופה של ההתנתקות, את התקופה של אוסלו, שהתקשורת מיישרת קו עם עמדה של עצמה, וכל מי שחושב נגדה הופך להיות רוצח ומסית, ומסוכן לדמוקרטיה" האשים הרב אליהו, והוסיף "חבל מאוד שהתקשורת מיישרת קו עם העמדה הזו, ולא נותנת לחלק גדול מהעם להביע את עמדתו", הוסיף.