הר הזיתים: "אוטובוסים כל רבע שעה"

על רקע ימי ההילולא האחרונים בהר הזיתים ולקראת תקופת החגים נערכים בהנהלת הר הזיתים לעומסים ומבהירים כי יש לתגבר את התחבורה להר

מיכל לוי , כ"ד באב תשע"ח

הרב הלל הורוביץ
הרב הלל הורוביץ
צילום: אלירן אהרון

על רקע ימי ההילולא האחרונים בהר הזיתים ולקראת תקופת החגים נערכים בהנהלת הר הזיתים לעומסים חריגים ומבקשים לתגבר את קווי התחבורה להר.

"מאות משפחות ואנשים פרטיים הגיעו להר הזיתים במהלך השבועות האחרונים", מספר מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב הלל הורוביץ.

לדבריו, "רבים עשו זאת, באמצעות קו אוטובוס חדש -קו מספר 84 מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים. קו שהחל לפעול לאחר עבודה ויגיעה של שנים רבות, וכבר מוכיח את עצמו ואנשים רבים מגיעים בהמוניהם ונוסעים לפקוד את הר הזיתים".

לדבריו, יש לתגבר את קווי התחבורה - בהתאם לביקושים. "שאיפתנו היא להגביר את כמות האוטובוסים עד למצב שהקווים יצאו בכל רבע שעה. נעכקוב אחר הביקושים. ככל שתתגבר תנועת האנשים, תגביר "אגד" את פעילותה בהר והקווים יפעלו בתדירות גבוהה יותר".

בהנהלת מועצת בתי העלמין מוסיפים כי הושלמה ההיערכות לקראת הגעת המונים במהלך כל חודש אלול, ובפרט בערב ראש חודש אלול שבו צפויים להגיע מאות אנשים, ולאחר מכן להילולות הצפויות להיערך בשבוע הבא בהשתתפות אלפים. "בתאריך ב' אלול מתקיימת הילולת האדמו"ר ה'דמשק אליעזר' מויזניץ זצ"ל, ובתאריך ה' אלול- האדמו"ר מ'שומרי אמונים' זצ"ל.

כידוע, בשנים האחרונות פועלת הנהלת מועצת בתי העלמין רבות לסייע רבות להגברת תחושת הביטחון של יהודים בהר הזיתים, והתוצאות מדברות בעד עצמן, ישנה עלייה במאות אחוזים של האנשים המגיעים בשנים אחרונות לפקוד את ציון בני משפחותיהם ורבותיהם בהר הזיתים, ואף גדל הביקוש לטמון את יקיריהם בסמוך למקום המקדש. "בשלש השנים האחרונות לא נופצה אף מצבה בהר הזיתים", אומר הרב הורביץ.