המשטרה לא תתנגד לצעדה באום אל פאחם

יום לפני הדיון בבג"צ המשטרה חזרה בה והודיעה כי לא תתנגד לקיום צעדת 'עצמה יהודית' המתוכננת ליום חמישי באום אל פאחם.

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ח

צעדה באום אל פאחם. ארכיון
צעדה באום אל פאחם. ארכיון
פלאש 90

משטרת ישראל חזרה בה מהחלטתה שלא לאפשר לפעילי "עוצמה יהודית" לקיים מחאה מול מסגד אל פרוק באום אל פאחם ממנו יצאו שני רוצחי השוטרים בני העדה הדרוזית בהר הבית לפני יותר משנה.

החלטת המשטרה התקבלה יום אחד לפני הדיון בבג"ץ בעתירת פעילי עוצמה יהודית שדרשו לקיים את ההפגנה. לאור ההחלטה החדשה, ההפגנה תצא לפועל כבר ביום חמישי הקרוב.

באירוע צפויים פעילי הימין להגיע לעיר עם שלטים בהם ייכתב שיש לאכוף את החוק באום אל פחם ולסגור את המסגד שמהווה, לטענתם, קרקע פוריה להסתה.

ד"ר מיכאל בן ארי בירך על ההחלטה אך אמר, "המדובר בצעד קטן מאוד שנקווה שיוביל לשינוי משמעותי ואכיפה באום אל פחם. לא ייתכן שבעיר ואם במדינת ישראל יפעל מסגד שראשיו מסיתים לרצח יהודים ואין דין ואין דיין - השר גלעד ארדן חייב להתעורר ויפה שעה אחת קודם לכן".

ברוך מרזל אמר, "אין ספק שדווקא בימים בהם השמאל מבקש להשתמש בדרוזים, ההגעה שלנו לאום אל פחם יש בה כדי לציין את הערכה שאנחנו מעריכים את מי שמוסר נפש למען העם והאויב המשותף של כולנו הוא מי שמבקש למחוק את המדינה היהודית ולהסית נגד אזרחים ישראלים- מדינת ישראל היא מדינה יהודית ומסגד שבו יש הסתה קבועה נגד ישראל צריך לפרק אותו".